Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pasování prvňáčků 2017

Na čtenáře Městské knihovny Velké Pavlovice jsou každoročně „pasovány“ děti z prvních tříd naší základní školy. Vznikla tak hezká tradice, na jejímž zachování pracují vyučující z prvního stupně základní školy, rodiče z Domina a knihovnice Dana Růžičková. Letos přišly děti do knihovny v úterý dopoledne 30. května.

Město poskytuje budoucím druháčkům roční bezplatné členství v knihovně a malé dárečky, občanské sdružení Domino při ZŠ hezkou knížku. Dárky ovšem nejsou zadarmo, děti musí, jako hrdinové pohádkových knížek, splnit tři různě obtížné úkoly.

Plnit připravené úkoly však musí být pro děti zábava a hra, s takovým cílem jsou pro ně v knihovně připravovány. Však se s nimi nakonec „poperou“ úspěšně úplně všichni, splní je dobře a správně a své pasování od Krále knih si zaslouží.

Letošní mladý král se jmenuje Jakub a děti by určitě nejraději strávily celé dopoledne jenom s ním. Přilba a meč a bojové nadšení by možná zlákaly nejenom malé čtenáře, ale i některé malé čtenářky.

Protože letošní první třídy mají více žáků a plánovaný čas v knihovně vypršel velmi rychle, neměly děti na seznámení s rytířskými tradicemi a s bojovou rytířskou zájmovou činností příliš mnoho času. Jakub si proto přivede své kamarády ze spolku pod rozhlednu Slunečná na připravovanou akci Veselé dýňobraní, která je letos naplánována na pátek, 8. září. Dětem předvedou středověké rytířské souboje a my se těšíme, že budeme mít pro děti, které na dýňobraní chodí, zase nějaké pěkné nové překvapení.

Městská knihovna * Pasování prvňáčků 2017

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Věra Procingerová / 1.6.2017