Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pasování prvňáčků 2016

Na čtenáře Městské knihovny Velké Pavlovice jsou každoročně „pasovány“ děti z prvních tříd naší základní školy. Vznikla tak hezká tradice, na jejím zachování pracují vyučující z prvního stupně školy, rodiče z Domina a knihovnice Dana Růžičková. Letos přišly děti do knihovny ve čtvrtek dopoledne 16. června.

Město poskytuje budoucím druháčkům roční bezplatné členství v knihovně a malé dárečky, občanské sdružení Domino při ZŠ hezkou knížku. Dárky ovšem nejsou zadarmo, děti musí, jako hrdinové pohádkových knížek, splnit tři různě obtížné úkoly.

Plnit připravené úkoly však musí být pro děti zábava a hra, s takovým cílem jsou pro ně v knihovně připravovány. Však se s nimi nakonec „poperou“ úspěšně úplně všichni, splní je dobře a správně a své pasování od Krále knih si zaslouží.

Letošní mladý král se jmenuje Jakub a děti by určitě nejraději strávily celé dopoledne jenom s ním. Přilba a meč a bojové nadšení by možná zlákaly nejenom malé čtenáře, ale i některé malé čtenářky.

Prázdniny přinášejí městské knihovně přestávku v pravidelné práci s dětmi, ale díky výtvarným i slohovým pracím na téma „Karel IV.“ zapůjčeným ze základní školy si budou moci čtenáři knihovny a také všichni návštěvníci TIC v červenci a srpnu v knihovně prohlédnout vynikající tématickou výstavu, kterou možná již někteří občané Velkých Pavlovic navštívili ve škole.

 

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerie z pasování prvňáčků na čtenáře – šk. r. 2015/2016

 

Třída 1.A

Fotogalerie č. 1 – otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie č. 2 – otevřete kliknutím ZDE

 

 

Třída 1.B

Fotogalerie č. 1 – otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie č. 2 – otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2016 Karolína Bártová

 

 


17-06-2016-BK