Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Parčík za sýpkou plný DÝŇOVÝCH STRAŠIDEL!

Letos již podruhé uspořádala Městská knihovna Velké Pavlovice ve spolupráci s TIC a SVČ při ZŠ příjemnou akci pro celou rodinu s názvem VESELÉ DÝNĚ 2010 aneb Rozsvítíme parčík za sýpkou. A vskutku – povedlo se. A nejen to! Zároveň se podařilo přilákat na dvorek knihovny děti, jejich rodiče, prarodiče, tety, sourozence a kamarády. Přesně to byl cíl Veselých dýní – pobavit se v kruhu rodiny, avšak zároveň se setkat s ostatními, popovídat si, zasmát se, uvolnit a konec konců, také se trošku výtvarně vyřádit.

Každé z dítek si v pátek 8. října 2010 po čtvrté hodině odpolední přineslo na dvorek knihovny svou dýni a také dospělý doprovod s nezbytným nožíkem. Mnozí nezapomněli ani na nejrůznější nápadité zdobící prvky jako živé květiny nebo sušené trávy. Pracovnice knihovny a TIC připravily pro všechny příchozí sladké občerstvení v podobě výborných ovocných buchtiček, limonády, čaje a kávy. Za chvíli se dvorek zaplnil krásnými oranžovými strašáky, ze kterých měly ohromnou radost především nejmenší děti. Ze dvorku se ozývalo radostné štěbetání, smích a vůbec, sálala odtud dobrá nálada.

Po dokončení nejmenších detailů následoval krátký přesun do nedalekého parčíku za sýpkou, kde byli strašáci rozsvíceni, aby – jak se vyjádřila jedna z aktivních účastnic šestiletá Zuzka „každý kdo tadyma půjde nebo pojede viděl, jak jsme šikovní!“.

Dýňoví strašáci, u nás na jižní Moravě nazývaní lidově Dyňáci, svítili pro radost všech celý páteční i sobotní večer. Doufejme, že nám ještě alespoň pár dnů vydrží a za rok opět na Veselých dýních na shledanou!

 

Fotogalerii z VESELÝCH DÝNÍ 2010 otevřete kliknutím
na společnou fotografii zúčastněných dětí...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

11-10-2010-BK