Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PAPÍROVÍ DRACI, malí i velcí!

Co by to byl za podzim bez nebe plného létajících draků s úsměvy od ucha až k uchu a s pestrobarevnými ocásky ozdobenými nespočtem malinkatých mašliček? A co by to bylo za draka, kterého jsme si nevyrobili sami, vlastnoručně?!

Právě to si řeklo jedenáct šikovných žáčků prvního stupně ZŠ Velké Pavlovice, kteří se sešli v rámci pravidelného „Úterního tvoření“ v klubovně Střediska volného času, aby si zde za bedlivého dohledu slečny vychovatelky Mgr. Lenky Tesařové a paní profesorky Ing. Marie Šmídové vytvořili svého dráčka.

Tvůrčí duch je povětšinou doménou děvčat, ale protentokrát se ani kluci nenechali zahanbit – holek přišlo devět a hoši dva. Celá jedenáctka šikulů se s chutí pustila do náročné práce a za dvě hodinky soustředění, přemýšlení, stříhání, lepení, kreslení a navazování mašliček bylo hotovo.

Brány „domečku“ opustilo nejen jedenáct rozesmátých výtvarníků, ale také stejný počet úžasných dráčků. A vězte, takové štramáky v obchůdku neseženete! Jednalo se totiž o naprosto ojedinělé originály – vlastnoručně vyrobené. Jak známo, taková umělecká díla, ať je vytvoří velcí nebo malí, mají tu největší cenu!

Doufáme, že všichni dráčci vzlétnou vzhůru k oblakům. Kdyby se jim však létat nechtělo, mohou krásně ozdobit nejeden dětský pokojíček.

Za měsíc opět na „Úterním tvoření“ na shledanou!

 

Karolína Bártová & Mgr. Lenka Tesařová, ve V. Pavlovicích 16. 11. 2010

 

Fotogalerii z výroby PAPÍROÝCH DRAKŮ na SVČ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

16-11-2010-BK