Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Paměť národa a Josef Pospíšil, rodák ze zámečku

Vloni na podzim jsem jedno odpoledne potkala před Ekocentrem Trkmanka pár postarších manželů, kteří si prohlíželi budovu. Jsem moc ráda, že jsem se zeptala, jestli nemůžu nějak pomoci. Pán se mi představil jako Josef Pospíšil s tím, že se u nás na zámečku narodil. Nabídla jsem jim prohlídku ekocentra a zjišťovala o něm více informací. 

Zjistila jsem, že se zde narodil v roce 1941, jako malý se s rodiči odstěhoval do Prahy. Velké Pavlovice a rodné místo zná spíše z povídání rodičů. Jeho tatínek pracoval ve Velkých Pavlovicích jako vedoucí šlechtitelské stanice zaměřené na šlechtění obilovin. Slíbil, že se určitě ozve s dalšími informacemi, případně fotografiemi, které má doma.

Nezapomněl, poslal dvě fotografie z let mezi 1936 až 1943 (naleznete je v příloze). Na jedné je jeho otec Ing. Dr. Josef Pospíšil na motocyklu a na druhé fotografii jeho otec a dvě ženy z Velkých Pavlovic z polního odběru obilních vzorků. V obilnářské šlechtitelské stanici pracoval také jeho kmotr Ing. Straňák.

Nedalo mi to, zkusila jsem zadat jeho jméno do vyhledávače a našla jsem jeho jméno v Paměti národa. Ráda bych se o získané informace o našem rodáku podělila. 

JOSEF POSPÍŠIL (* 1941) - Jsou okamžiky, které se vryjí do paměti navždy...
* životní příběh pana Pospíšila včetně fotografií otevřete kliknutím ZDE

PAMĚŤ NÁRODA * pro otevření vzpomínky pana JOSEFA POSPÍŠILA * klikněte ZDE

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice / 23.5.2024