Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pálíte klestí? Svou činnost nahlaste hasičům

Jste vlastníci vinohradu, sadu, lesa, nebo se zabýváte čištěním porostů a spalujete rostlinné zbytky? Pak pro Vás je určena registrace do aplikace PÁLENÍ!

Aplikace PÁLENÍ slouží k ohlášení plánovaného pálení místně příslušnému Hasičskému záchrannému sboru kraje.

Nahlášením pálení nedochází k jeho schválení, je pouze evidováno Operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru. Evidence slouží výhradně pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Po registraci můžete jednoduše zadávat více pálení v různých Vámi spravovaných lokalitách a přitom o nich mít kompletní přehled. Navíc, pokud by v letních měsících bylo vyhlášeno období mimořádných klimatických podmínek z důvodů sucha, budete o zákazu pálení informováni na Váš kontaktní email.

Aplikaci EVIDENCE PÁLENÍ * otevřete kliknutím ZDE
Přímo formulář pro REGISTRACI PÁLENÍ * otevřete kliknutím ZDE

Jak zmiňuje pan Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice a zkušený hasič, pálení klestí (např. réví z vinohradů) je i u nás ve městě a okolí naprosto běžná činnost. Upozorňujeme důrazně, že je zakázáno vypalování porostů plošně! A nezapomeňte si vzít k pálení lopatu k tzv. uplácání. Může Vám být prospěšným pomocníkem, pokud se Vám začne oheň nekontrolovaně šířit. A hlavně, do pálení se nikdy nepouštějte, pokud je větrno. Mohlo by se vám to lehce vymknout z rukou...

Vždy mějte na paměti, že oheň je dobrý sluha, ale špatný pán!

Text: Karolína Bártová / 18.10.2021