Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ozdobou výstavy "Dary jižní Moravy" se stanou jiřiny

Expozici 140 nejrůznějších druhů krásných a vděčných jiřin, nám na výstavu „Dary jižní Moravy“ poskytne Zahradnictví Dahlia až z dalekého Městce Králové. Pan Luděk Brzák z obce Sloveč se specializuje na pěstování a množení jiřin již téměř 20 let. Jeho zahradnictví nabízí jiřiny v širokém a zajímavém sortimentu. Seznam květin je každým rokem doplňován o nové odrůdy, takže obsahuje již 140 odrůd z celého světa i nejnovější české odrůdy.

Zahradnictví, za dobu svého působení, získalo řadu pohárů a ocenění na různých výstavách v České republice. Zvláště pak na národních a mezinárodních výstavách jiřinek v Pardubicích a výstavě FLORA Olomouc. Po zhlédnutí expozice pestré nabídky nejrůznějších druhů a barev zjistíte, že jiřina je květinou pro všestranné použití. Je určena k řezu, do truhlíků, květináčů i pro aranžmá k sušení.

Novinka Minijiřinka plnokvětá, Jednoduše kvetoucí, Minimignonka, Sasankovité, Okružovité, Orchidejovité neboli Safari, typ Timbry, Dekorační, Balky, Pomponky, Kaktusovité, Semikaktusovité, Parkové jiřiny… Z nepřeberného množství expozice krásných jiřin si tak zajisté vybere opravdu každý návštěvník výstavy.

Za organizační tým výstavy "Dary jižní Moravy" Dagmar Švástová


 

Více o Zahradnictví Dahlia z Městce Králové * www.dahliabrzak.cz

Více o výstavě DARY JIŽNÍ MORAVY * po kliknutí ZDE

 

 

16-09-2013-BK