Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Otočili prstenem a...? Rázem byli v pohádce!

Není výlet jako výlet! Měsíc červen je na všech stupních škol měsícem školních výletů. Děti vyráží do přírody, na hrady, zámky, do zoologických zahrad, lanových parků, na filmové festivaly a některé, jako letošní prvňáčci, do pohádky! Nevěříte? Právě na takovou formu zážitkové turistiky láká své návštěvníky již několik let nedaleká perla baroka, zámek v Miloticích.

A naši malí školáčci byli u toho…

„Školní výlet žáků z prvních tříd ZŠ Velké Pavlovice do zámku v Miloticích byl opravdu jako výlet do pohádky. Dětí se ujaly „komorné“ a společně pro každého vybraly ty nejkrásnější šaty, kloboučky, vějíře a pro chlapce správné meče. Nádherné šaty inspirované 18. stoletím měly na děti zvláštní vliv. Všechny se začaly chovat důstojně, chodily pomalu a vznešeně, nikoho ani nenapadlo běhat či poskakovat.

Zámkem nás prováděla paní hraběnka a vyprávěla o životě svých čtyř dětí. Naši prvňáčci se dozvěděli o vzdělávání, stolování i hrách dětí v době dávno minulé. Odpovídali na hádanky, děvčata se za doprovodu živé hudby naučila barokní taneček a chlapci měli lekci šermování. Na nádvoří jsme posvačili, utratili kapesné a šli si prohlédnout zámeckou zahradu s pávy.

Výlet, který byl odměnou za celoroční práci, se nám opravdu vydařil. Děti byly skvělé a pochvalu za své chování dostaly i od paní hraběnky z Milotic."

Mgr. Eva Drienková, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z výletu do pohádky letošních prvňáčků otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Základní škola Velké Pavlovice

 

 


17-05-2015-BK