Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Otevření hřiště a požehnání opravené fary

V neděli ve tři hodiny odpoledne proběhlo na prosluněném farním dvoře slavnostní požehnání opravené fary a otevření hřiště „Velká-pavlovická hrací plocha“. 

Slavnostního přestřihnutí pásky se ujal Roman Hanák z Nadace ČEZ a pomocný brněnský biskup Pavel Konzbul.

Na novém hřišti může pokořit lezeckou věž mládež ve věku od 4 do 15 let, školkové děti se můžou povozit na kolotoči, nebo se svézt na třídráhové skluzavce i s rodiči. Pokud na hřiště zavítá i vozíčkář, může vyzkoušet zemní trampolínu. Věřím, že masážní stroj využijí také senioři.  

Všechny tyto prvky včetně osvětlení byly financovány Nadací ČEZ ve výši 500 000 Kč. Farnost hradila dopravu, montáž, beton, písek, štěrk. Výrazný podíl při realizaci měli pracovníci Města Velké Pavlovice. 

Pokud budete chtít toto nově otevřené hřiště navštívit, vězte, že budete všichni vítáni. Otevřeno je denně. Nad dětmi do 4 let mají mít rodiče trvalý dozor a děti do 6 let musí být v doprovodu osoby starší 18. let. Pobyt na hřišti je podmíněn dodržováním Návštěvního řádu, který je na místě vystaven.

Dále byla k nahlédnutí otevřena fara. Ta v posledních dvou letech prošla velkými změnami. Generální opravou prošly podlahy, kdy se železnými pruty zpevňovala celá konstrukce budovy. Dávaly se nové elektro a vodoinstalace a odpady. Dispoziční řešení některých místností se změnilo. Vyměnily se okna, ve všech místnostech se snižovaly stropy. Zřídil se bezbariérový přistup a přední část fary dostala nový kabát v podobě zateplení a fasády. 

Prostředky na rekonstrukci fary poskytli věřící, 90.000 kč přispělo město Velké Pavlovice a bude se čerpat i z fondu Zelená úsporám. 

Na opravě fary se velkou měrou podíleli dobrovolníci svými brigádami. Pomáhali nejen domácí velkopavlovičtí občané, ale i lidé z farností Němčičky a Horní Bojanovice. Lví podíl však nesou přátelé otce Marka a farníci z jeho předchozího působení ze Šaratic, Prace a Kobeřic u Brna.

Každému, kdo přiložil ruku k dílu, patří velký dík.

Bohužel nejsou všechny práce ještě dokončeny, tak kdo má zdravé ruce a chuť, může se do oprav na naší faře ještě zapojit. O termínech prací a brigád se můžete dočíst na stránkách farnosti www.ozvi.se nebo přímo kontaktovat otce Slatinského. 

Celé nedělní odpoledne se vydařilo. Na faru zavítalo na 200 návštěvníků. K dobré pohodě hrála schola Boží děcka. Každý se mohl občerstvit pochutinami připravenými od místních žen a ochutnat víno od místních vinařů. Teplou kávu a čaj vařily ctitelky Panny Marie. Děti ochutnaly bubble tea. Venku se opékala kýta.

Atmosféra byla úžasná. I přes pozdější aprílové přeháňky všichni odcházeli spokojení s pocitem dobře a účelně vykonané práce z předešlých měsíců a příslibem další výpomoci. 

Fotogalerii ze slavnostního požehnání opravené fary a otevření hřiště otevřete * kliknutím ZDE

178740

Text: P. PaedDr. Marek Slatinský a Stanislava Bílková / 26.4.2017