Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Otevřené sklepy v Modrých Horách slibují řadu novinek

Napsali o nás; Břeclavský deník 14. 7. 2011 * Velké Pavlovice – Letní díl třetího ročníku Festivalu otevřených sklepů se poslední víkend v červenci odehraje ve Velkých Pavlovicích a dalších vinařských obcích Modrých Hor. Pětatřicet vinařů ve sklepech představí to nejlepší ze své produkce. Na návštěvníky čeká kromě volné degustace více jak tří set vzorků vín také atraktivní doprovodný program.

„Už když jsme před třemi lety s festivalem začínali, dali jsme si za cíl nabídnout návštěvníkům nejenom zábavu a netradiční zážitky ze sklepů, ale i možnost dozvědět se o vínu a jeho výrobě něco víc,“ říká ředitel Festivalu otevřených sklepů Juraj Flamik.

Novinkou doprovodného programu je tak tentokrát takzvaná Festivalová degustační akademie. „Pro návštěvníky jsme do doprovodného programu zařadili několik zábavně-naučných pořadů, které je zasvětí do tajů výroby a pěstování vína,“ vysvětluje Flamik. Každý absolvovaný pořad v rámci akademie znamená jedno razítko do degustačního archu, čtyři razítka v archu pak opravňují k získání pamětního certifikátu o absolvování akademie.

Mezi pořady, ze kterých budou moci návštěvníci vybírat, je hned několik řízených degustací. „Za doprovodu odborníka budou zájemci ochutnávat například červená vína ve vinařství Patria Kobylí. V Archivu Krále vína zase bude známý propagátor snoubení vín a pokrmů Branko Černý provázet degustací osmi vzorků medailových vín z jižní Moravy, ke kterým nabídne speciálně připravené kanapky,“ láká ředitel festivalu.

Degustovat  se však nebudou pouze vína, ale také například francouzské klobásky nebo sýry Gran Moravia.

Tradiční součástí programu je rovněž pořad Ženy a víno, tentokrát na téma Kouzlo růžového vína. „Návštěvnice, ale i návštěvníky, seznámíme s tím, z čeho a jak se růžové víno vyrábí, zda jde o módní trend a v čem spočívá kouzlo jeho barvy a chuti,“ sděluje mluvčí spolku Bakchantky, který pořad připravuje, Eva Kloudová.

Gastronomickou specialitou pořadu bude „růžový koktajl“, stejně jako tipy na recepty z Kuchařky moravských vinařek.

 

Autor příspěvku: Michal Šupálek, Břeclavský deník

 

http://breclavsky.denik.cz/

 

Více o akci FESTIVAL OTEVŘENÝCH SKLEPŮ V MODRÝCH HORÁCH
naleznete po kliknutí ZDE

30. - 31. července 2011

 

 

14-07-2011-BK