Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Otevřené sklepy Modrých Hor

Ve dnech 25. - 26. března 2017 odstartovala turistickou sezónu našeho mikroregionu akce s názvem Otevřené sklepy Modrých Hor, a to v pěti obcích - Bořetice, Kobylí, Němčičky, Velké Pavlovice a Vrbice. Pořadatelem dvoudenní akce byl Svazek obcí Modré Hory. Mezi obcemi návštěvníky přepravovaly autobusy firmy BORS, a.s.. V Bořeticích jste mohli navštívit 4 sklepy, v Kobylí 7, Němčičky otevřely 5 sklepů, Velké Pavlovice 12 a Vrbice 6. Celkem se tedy koštovalo ve 34 sklepích.

Ty se veřejnosti otevřely úderem 10 hodiny dopolední, kdy se v sokolovně města Velké Pavlovice začalo s prodejem vstupenek a vydáváním "startovacích balíčků". Každý platící návštěvník dostal nejen vstupenku v podobě ID pásku, ale také průvodce celou akcí s vinným lístkem, orientační mapkou, jízdním řádem, s kupóny na odběr vína u zapojených vinařů v hodnotě 200 Kč, samozřejmě skleničku, kapsičku a nezbytnou propisku k případným poznámkám. Nechyběly informace o jednotlivých vinařstvích, i to, kde je co dobrého na zub. V ceně byla také autobusová doprava po zapojených obcích.

Návštěvníci si při této příležitosti nenechali ujít nabízené gurmánské speciality – např. tradiční dobroty v Kobylí "U tetiček" v místním muzeu mohli ochutnat přesňáky, šumajstr, různé druhy buchet a belešů a také polévky dle receptů místních babiček. Neobvyklé pochutiny jako Cvrček stepní, Saranče stěhovavé či Potemník brazilský na jeho oříškové poslední cestě nabízel stánek hmyzích specialit u Vinařství Herzánovi. Nejvděčnějšími dobrotami byly však domácí pomazánky, guláše a grilované dobrůtky.

Během sobotního odpoledne akci provázela „muzika bratrů Peňázových“ ve Vinařství Helena, „Cimbálová muzika Jánošíček“ ve Vinařství PaR Stávkovi, „Cimbálová muzika Primáš“ ve Vinařství Novák a „folklórní soubor volného vystoupení“ ve Vinařství Bukovský, a byla tak možnost strávit příjemný den s dobrou muzikou.

Celý den se nesl ve výborné náladě. Svědčily o tom spokojené úsměvy ve tvářích návštěvníků a pohoda, ale také loučení s četnými dotazy, kdy je příští nejbližší termín obdobné akce.


ZAPOJENÉ SKLEPY:

VELKÉ PAVLOVICE:
Vinium a.s.
Vinařství V & M Zborovský v.o.s.
Vinařství Buchtovi
Vinařství Reichman a Reichman
Vinařství Halm s.r.o.
Vinařství Lacina
Rodinné vinařství Suský
Vinařství Helena
Vinařství Mikulica
Víno Zborovský Lubomír
Vinařství Michna
CH. C. ANDRÉ Šlechtitelská stanice vinařská a. s.

NĚMČIČKY
VÍNO J. STÁVEK - Vinařský dvůr
Vinařství ZD Němčičky
Vinařství Pavel & Radim Stávkovi
Rodinné vinařství JLT Procházkovi
Vinařství Petr Slezák s.r.o.

BOŘETICE
Vinařství Novák
Vinný sklep u Surmanů
Rodinné vinařství Pod Horou - Vinotéka a vinný bar
Rodinné vinařství Jedlička, Bořetice a.s.

VRBICE
Vinařství Vít Sedláček
SYFANY spol s.r.o
Vinařství MiToMa, s.r.o.
Vinařství Horák
Vinařství Zálešák
Vinařství Herzán Jiljí

KOBYLÍ
Vinařství Herzánovi
Vinařství Bukovský s.r.o.
Vinařství Vajbar
Vinařství Ondřej Brdečko
Vinařství Rusňákovi
Vinařství Čotek a synové
PATRIA Kobylí, a.s.

Modré Hory * Otevřené sklepy Modrých Hor

Text: Ing. Přemysl Pálka / Foto: Mgr. Tomáš Hebký a Ing. Přemysl Pálka / 28.3.2017