Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Otevřené sklepy - bašta pro všechny smysly

Svatomartinskými otevřenými sklepy prošlo o sváteční sobotě 17. listopadu 2007 na 400 milovníků jihomoravského vína. Ti se sjeli do Velkých Pavlovic doslova ze všech koutů republiky, mnozí i ze zahraničí, aby zde navštívili 12 vinných sklípků vinařů ze spolku Víno z Velkých Pavlovic, kteří tuto akci spolu s Městem Velké Pavlovice již několik let úspěšně pořádají.

Celá akce odstartovala úderem jedenácté hodiny dopolední, kdy se na radnici města začalo s prodejem slosovatelných vstupenek. Každý platící návštěvník dostal nejen vstupenku, ale také vinný lístek, orientační mapku, označení účastníka akce a samozřejmě nezbytnou skleničku. Celá polovina návštěvníků si při této příležitosti nenechala ujít nabízené gurmánské speciality - pravou svatomartinskou husu a nebo vinařskou kachničku, na kterých si mohli pochutnat ve Vinárně U Kaderků a v Restauraci u Kolíka.

Po náročném celodenním vinařském programu, který spočíval v putování od sklípka ke sklípku, ochutnávání množství výtečných vzorků vín a pochutnávání si na drůbežích pečeních, měli návštěvníci Svatomartinských sklepů možnost strávit příjemný večer s cimbálkou. Ten začal ve velkopavlovické sokolovně kolem osmé hodiny večerní, kde zněly do pozdních nočních hodin tóny houslí a cimbálu v podání Podlužáckého výběru. Navzdory bolavým nohám a únavě se zpívalo i tančilo. Ani v sokolovně nebyla o víno nouze - i zmiňované vstupenky byly slosovány o ceny vinného charakteru.

Celý den se nesl ve výborné náladě. Svědčily o tom spokojené úsměvy ve tvářích zúčastněných a pohoda, ale také loučení s četnými dotazy, kdy je příští nejbližší termnín obdobné akce. Všem se dostalo potěšující odpovědi - sklepy se otevřou znovu o Velikonocích!  

 

Obrazem ze Svatomartinských otevřených sklepů 2007 ... 

 

Foto
© 2007 Ing. Zdněk Karber