Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Otec Marek se loučil, v neděli odsloužil poslední mši svatou

Posledním červencovým dnem roku 2015 končí ve své funkci duchovního správce ve Velkých Pavlovicích otec ThLic. Marek Kardaczyńsky. Ten zde působil od srpna 2011. Dne 26. července 2015 odsloužil v našem kostele poslední nedělní mši svatou.

Rozloučit se přišla spousta farníků, zazpíval chrámový sbor Laudamus, přišla i krojovaná mládež. Na závěr zaznělo vřelé poděkování. Otec obdržel spoustu věcných darů. Popřálo se mu mnoho zdraví a sil do dalších let.

Otci tímto děkujeme za věrnou službu, kdy jako správný pastýř křtil naše děti. Čtyři ročníky dětí přivedl k prvnímu svatému přijímání. Oddával zdejší snoubence. Obětavě navštěvoval nemocné a naše zemřelé doprovázel na jejich poslední cestě.

Za jeho působení vznikly ve farnosti tři různé farní skupinky. Malý divadelní spolek, faru otevřel pro společenství mládeže a hlavně stál u zrodu společenství Ctitelů Panny Marie. Katechetkám dal příležitost pracovat s dětmi a předávat tak jim víru a lásku v Ježíše Krista.
Scholu Boží děcka a chrámový sboru Laudamus duchovně i finančně podporoval při všech vystoupeních a různých projektech.

Ale nejen duchovně pracoval, ze všech oprav a rekonstrukcí na našem kostele se patří vyzvednout aktuální opravu fasády kostela. Akce velkých rozměrů, která se snad s pomocí Boží a nového duchovní správce dovede do zdárného konce.

Sluší se poděkovat polskému národu, že má tolik kněží, které vysílá na misijní působení do České republiky. Před čtyřmi lety otec Marek přišel do srdce moravského vinařství, velmi dobře se zde sžil a jako dobrý správce pracoval na vinici Páně.

 

Milý otče Marku,

děkujeme Vám za obětavou službu, modlitby a slova povzbuzení.
Vyprošujeme Vám zdraví, pokoj v srdci a radost od Pána.


Farníci z Velkých Pavlovic

 


 

Rozloučení s farností...

 

Foto © 2015 Josef Jilka

 

 


28-07-2015-BK