Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Osvěta i zábava, senioři opět v akci

Hned dvě zajímavé akce měli na programu včera, ve středu 20. února 2019, velkopavlovičtí senioři sdružující se v místním Klubu důchodců. Nejprve si vyslechli zajímavou přednášku Městské policie Velké Pavlovice na téma „Bezpečnost seniorů“.

Městští strážníci pan Stanislav Prachař a slečna Iva Rathouská poučili naše dříve narozené občany o tom, kterak předcházet krádežím a jak nepodlehnout rádoby lákavým nabídkám podvodníků, tzv. „šmejdů“.

Druhou akcí byl již pátý ročník turnaje v oblíbené společenské hře „Člověče nezlob se!“. Jako v létech minulých i letos šlo o boje na krev. Všichni hráli, kombinovali a promýšleli strategie do posledního dechu, bez žádných kompromisů, pardonů a lítosti.

Nejúspěšnější gladiátorkou s pomyslným zlatem na hrudi se stala paní Věra Sadílková, stříbro se blýsklo u pana Josefa Bazaly a bronz zacinkal u pana Jana Trsťana. Nejméně oblíbenou „bramborovou“ medaili si odnesla paní Johanna Kocourková. Blahopřejeme!

Ale co si budeme vyprávět, o medaile a nevyšší příčky přeci v tomto klání vůbec nešlo. Hlavním cílem odpoledne bylo se skvěle pobavit, strávit příjemné chvíle s přáteli, setkat se, povyprávět si a smysluplně prožít den. To se rozhodně podařilo všem na zlatou!

Klub důchodců * Přednáška Městské policie Velké Pavlovice & V. ročník turnaje ve společenské hře "Člověče nezlob se!"

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 21.2.2019