Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ostrava zvala na dovolenou, do regionů ČR a lázní

Ostravské veletrhy a výstavy v areálu Černá louka ožily ve dnech 8. až 10. března 2014 16. ročníkem prezentace cestovního ruchu s názvem DOVOLENÁ a REGION, LÁZEŇSTVÍ. Tento veletrh se zaměřuje především na představení novinek v České republice, ale nechybí ani prezentace cestovních kanceláří nabízejících zájezdy do celého světa. Ani Velké Pavlovice letos na tomto veletrhu nechyběly.

Naše město se prezentovalo pod hlavičkou JIŽNÍ MORAVA na společném stánku s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava, Zámeckými sklepy Strážnice, Hotelem Strážnice, Lázněmi Hodonín, Lázněmi Lednice, Regionem Slovácko, Regionem Mikulovsko, Městem Znojmo a Zámkem Slavkov u Brna.

Velké Pavlovice jsou pro turisty v první řadě synonymem vína. Ale už i jiné další, neméně atraktivní a lákavé atributy s naším městečkem spojují. Patří mezi ně jednoznačně cykloturistika, pěší turistika, toulky po rozhlednách a s tím vším spojená aktivní dovolená, zážitková a gastronomická turistika snoubící se s vínem.

V posledních měsících a pomalu už i letech se začínají Velké Pavlovice velmi často spojovat s ekologií, díky aktivní a úspěšné činnosti Ekocentra Trkmanka. Právě i ono se, kromě Města Velké Pavlovice v zastoupení pracovnic Turistického informačního centra Velké Pavlovice, na ostravském veletrhu prezentovalo.

Zájem byl obrovský. Potencionální návštěvníky zajímaly především cyklotrasy, rozhledna Slunečná, možnosti ubytování či posezení ve vinném sklípku, ochutnávky, kulturní, společenské a folklórní akce a díky perfektní prezentaci ekocentra i programy tohoto zařízení s environmentálním programem, včetně ubytování a možností celodenního stravování.

Samotný obsluhující personál velkopavlovického stánku kladl patřičný důraz na novinky a zval k jejich návštěvě či prohlídce. Mezi tyto patří už zmiňované Ekocentrum Trkmanka, ale také podzemní labyrint Vinných sklepů Františka Lotrinského, a. s., extravagantní tančící sklepy uličky Pod Starou horou, naučná stezka Zastavení v kraji vína a meruněk a Biocentrum Zahájka. Vše se setkalo ze strany návštěvníků s ohromným nadšením, zájmem a překvapením, co vše nové bylo v relativně krátkém období v našem městečku vybudováno.

Veletrh byl hojně navštíven, což naše pracovníky samozřejmě potěšilo. Vysokou účast přičítají i souběžně pořádaným veletrhům s tématikou svateb a prodejní prezentací knih většiny nakladatelství působících v naší republice.

Na stánku Velkých Pavlovic se prezentovala s ochutnávkou svých vín Šlechtitelská stanice vinařská a. s., která zde premiérově představila také svůj nový Penzion André. Další firmou, jejíž vinné vzorky měli návštěvníci možnost ochutnat, bylo Vinium, a. s.. Oběma firmám velmi děkujeme za poskytnuté vzorky.

Veletržní mise za představením Velkých Pavlovic do Ostravy byla úspěšná.
Nyní nám už nezbývá než doufat, že nám přinese příliv nových návštěvníků.

Karolína Bártová


 

Prezentace Velkých Pavlovic na veletrhu cestovního ruchu
DOVOLENÁ a REGION, LÁZEŇSTVÍ Ostrava

Fotogalerii I. * otevřete kliknutím ZDE 
Fotogalerii II. * otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2014 Karolína Bártová & Milan Dvořák

 

 

 

10-03-2014-BK