Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ořešáky oživí krajinu

Výsadbou nových stromů podél cest je pověřen místostarosta města ing. Zdeněk Karber, zemědělský inženýr a dlouholetý agronom zemědělského družstva. Ořešáky, které byly po mnoho let dominantou mnoha cest a sádků v okolí soukromých pozemků, v posledním období z krajiny mizely. Příčinou bylo stáří stromů a také mrazy, které v minulých letech tyto stromy výrazně poškodily. Po třešních a hrušních tedy podél polních cest a cyklostezek porostou nyní nově i ořešáky. Jejich plody (vlašské ořechy) za pár let určitě potěší mnohé kolemjdoucí. Město Velké Pavlovice vysázelo od jara 2007 více než 500 stromů, které tvoří stromořadí, aleje či remízky v extravilánu Velkých Pavlovic.

Samostatnou kapitolou jsou výsadby v budovaném městském parku, kde okrasné listnaté i jehličnaté stromy již tvoří kostru budoucího vzhledu tak potřebné zelené oázy ve městě. Péče o zeleň a životní prostředí je jednou z významných priorit současného vedení města.

 

Fotogalerii z výsadby nových stromů okolo cest
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

09-04-2010 PV