Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Oranžové šílenství s "merčákem" * MERUŇKOBRANÍ

Napsali o nás * Břeclavský deník 30.6.2015Meruňkový guláš, meruňkové víno či soutěž v pojídání meruněk na čas. Sobotní Velkopavlovické meruňkobraní nabídne oranžové plody snad všude, kam se jen návštěvník podívá. Druhý ročník akce se koná v areálu Ekocentra Trkmanka od jedenácti hodin dopoledne.

Velké Pavlovice se ponoří do oslav jednoho ze symbolů města. „První prázdninová sobota je určena dětem, dospělým, příznivcům vynikajícího jídla, vína či soutěživým typům," uvedla Kamila Bártová z turistického informačního centra.

 

SOBOTNÍ AKCE V „ORANŽOVÉM"

* Velkopavlovické meruňkobraní, druhý ročník, Ekocentrum Trkmanka, 11 až 17 hodin
     - program ZDE
* Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy, od 17 hodin, půlnoční ohňostroj
     - program ZDE
* Kolem horem dolem aneb Po vinařských tratích na horských kolech, start u rozhledny Slunečná v 11 hodin
     - program ZDE

 

Meruňkobraní láká i na novinku. Je jí takzvaný „merčák", tedy meruňkový burčák. Nebude chybět tematický jarmark, soutěže, meruňkové menu nebo prohlídka naučné výstavy o meruňkách. K tomu všemu zahraje domácí pop-rocková kapela The Surprise.

V podvečer navážou na meruňkobraní vinaři. Zvou do téměř dvou desítek otevřených sklepů. Víno v oranžovém slibuje nejen večerní ochutnávku, ale i ohňostroj.

Cyklisté se zase mohou zúčastnit pátého ročníku akce Kolem horem dolem. S pěti zastávkami a vyprávěním průvodce o historii a současnosti tamních viničních tratích. Trasy jsou dvě. Ta delší měří zhruba 25 kilometrů, kratší jen deset. Start je hodinu před polednem u rozhledny Slunečná. Organizátoři doporučili vyrazit na horských kolech.

Autor: Přemysl Spěvák


01-07-2015 PV