Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Opět po roce - tábor KDOUSOV

Jako každý rok tak i letos první dva týdny v červenci patřily táboru v Kdousově. Vše začalo příjezdem v sobotu 29. června 2019, kdy nás autobus přivezl do malebné vesničky a tím první turnus pod názvem Hawaii mohl začít.

Jako první se děti rozdělily do pokojů a následně do týmů, kde si zvolily název, vyrobily vlajku a celkově  se seznámily s pravidly. A jaké byly názvy týmů? Byly to Červené střely, Palmičky, Krakeni a Opičáci. Hlavním úkolem prvního týdne bylo zachránit ostrov před potopením.

Prvních pár dní teplota vzduchu neklesla pod 35°C, tak jsme většinu času trávili na místním koupališti. To nám ale nevadilo, protože jsme měli možnost zahrát si vodní olympiádu při které děti plnily různé úkoly např. kdo vydrží nejdéle pod vodou a nebo který člen týmu nejrychleji přeplave bazén. Týmy získávaly během celého týdne body do celotáborové hry.

Druhý turnus byl ve znamení kouzel a kouzelníků. Všechny hry a úkoly souvisely s tímto tématem a děti se při dopoledních výukách dokonce naučily kouzlit. Jako první týden byly děti rozděleny do týmů a pojmenovaly si své družstvo. Nesmíme také zapomenout na letošní novinku. 

Druhý týden s námi jel i XXL oddíl, kde posádku tvořily pouze děti ve věku 14 a 15 let. Celý týden měly vlastní program, spaly ve stanech a jedly z ešusu. Druhý týden jsme zakončili soutěží kouzelníků, při které si skupinky kamarádů nacvičily vystoupení a v podvečer ho předvedly.

Během dvou týdnů jsme nezapomněli ani na výlet do Police, táborák s kytarou, stezku odvahy a závěrečnou diskotéku. V sobotu 13. července se už jen všichni sbalili a vyrazili domů. 

Věříme, že si každý užil tábor od začátku do konce a těšíme se zase příští rok!

Letní dětské tábory Kdousov

Text: Michaela Bařinová / Foto: Archiv LDT Kdousov / 18.7.2019