Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Omalovánky dětem

Děti ze všech mateřských škol a I. stupňů základních škol modrohorských obcí Vrbice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a města Velké Pavlovice dostaly dárek k zahájení školního roku ve formě kreslených omalovánek se zajímavostmi svého regionu, se kterými se budou mít možnost seznamovat ve škole i doma.

Svazek obcí Modré Hory se chce věnovat v rámci dlouhodobé strategie především dětem ve formě seznamování s místními zajímavostmi, přírodou, národopisem a komplexní vlastivědou. Přichází tedy nově s touto modrohorskou kreslenou omalovánkovou vlaštovkou. Další překvapení se chystá pro děti letos před vánočními svátky.

Poděkování za tento omalovánkový startovní počin a také za podporu dalšího nasměrování strategie regionální podpory směrem k místním rodinám s dětmi určitě patří všem zastupitelům a hlavně starostům Svazku obcí Modré Hory:

pan starosta Tomáš Bílek (předseda svazku obcí MH) - OBEC VRBICE
pan starosta František Petrásek (místopředseda svazku obcí MH) - OBEC BOŘETICE
pan starosta Jiří Otřel - MĚSTO VELKÉ PAVLOVICE
pan starosta Pavel Kotík - OBEC KOBYLÍ
pan starosta Zbyněk Slezák - OBEC NĚMČIČKY

Velké díky ovšem patří autorce omalovánkových kreseb Sáře Šíblové z Němčiček za opravdu skvělou práci.

Modrohorské omalovánky určitě potěší i návštěvníky našeho regionu, kteří u nás tráví rodinnou dovolenou, budou si je moci zakoupit v některých gastrozařízeních, vinařstvích, penzionech či hotelech v regionu nebo v TIC Velké Pavlovice.

Dětem, rodičům, prarodičům i všem učitelům přejeme krásné chvíle strávené u omalovánek a věříme, že děti namotivují své rodiče k malému rodinnému výletu nejen ve své obci, ale i sousední. Při putování modrohorskou krajinou určitě pomůže i mapa nejoblíbenějších turistických cílů.

Přejeme všem modrohorským dětem úspěšný nový školní rok plný radosti a úsměvů.

Modré Hory * Omalovánky dětem

Text: Lukáš Stávek / Foto: Archiv SO Modré Hory / 19.9.2022