Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Okresní kolo v podání velkopavlovických hasičů

V neděli 19. května se mladí hasiči po mnoha letech zúčastnili okresního kola v Drnholci. Vůbec poprvé si vyzkoušeli disciplínu 60 m s překážkami. Do bojů se vydalo celkem sedm jednotlivců.

V kategorii mladších žákyň byla naší zástupkyní Elča Karásková. Ta v prvním pokusu bohužel doplatila na nedostatek zkušeností a odpojila proudnici před pokynem rozhodčího, a tak si zapsala neplatný pokus. Chuť si ovšem spravila hned v následujícím pokuse, kdy s časem 21:05 obsadila skvělé druhé místo. Kategorie mladších žáků pro nás byla ještě větším překvapením. Ríša Konečný hned ve svém prvním kole doběhl pro pohár a zlatou medaili za čas 22:01. Druhým zástupcem byl Dominik Prokeš, který sbíral zkušenosti a umístil se na místě desátém.

Ve starších žácích jsme měli u kluků i holek dvě zastoupení. Začneme dívkami. Na celkovém čtvrtém místě se umístila Verča Valová, které unikla bedna o pouhé dvě setiny sekundy. A na deváté příčce se umístila Natka Švábová, které ani čas pod dvacet vteřin bohužel nestačil na lepší umístění. U kluků jsme se ale vrátili zpět na pódium. Na třetím místě se umístil Honza Karásek, kterého pouhá půl vteřina dělila od místa prvního. Jeho umístění ještě doplnil Mikuláš Prokeš, který si doběhl pro šesté místo.

Celkem se tak jedná o výborné představení našich mladých hasičů na okresním kole. Jelikož se jednalo o soutěž postupovou, podařilo se hned pěti našim běžcům postoupit na krajské kolo, které se uskuteční na přelomu srpna a září ve Znojmě.

Ve stejný den probíhalo na opačné straně hřiště i okresní kolo dorostenců. Našemu sboru se podařilo seskládat družstvo kluků, které se vydalo bojovat o postup na krajské kolo. Na soutěž se ale přihlásili jako jediné družstvo, a tak je čekala jen disciplína 100 m s překážkami, kde nabrali potřebné zkušenosti a načerpali závodní atmosféru. Jelikož zapsali potřebný počet platných časů, znamenalo to postup na kraj. Po mužích se tak vydá další tým, který bude bojovat o postup na republikové kolo.

Po přípravě, kterou museli naši závodníci podstoupit, jsme velice šťastní, s jakými výsledky přijeli domů. Mladší i starší trénovali na školním hřišti s vypůjčenými překážkami a závodů se zúčastnili díky vypůjčeným hadicím s rozdělovačem. Rovněž dorostenci se mohli zúčastnit jen díky vypůjčeným hadicím. Jejich příprava byla ovšem ještě složitější, protože jejich tréninky se uskutečňovaly na hřišti v Kobylí.

SDH * Okresní kolo v podání velkopavlovických hasičů

Text a foto: Jan Procinger / 20.5.2024