Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Okrašlovací spolek opět s Podzimní šlapkou

Podzimní šlapka ukončuje turistickou sezónu ve Velkých Pavlovicích pravidelně. Tuto akci připravuje každoročně Okrašlovací spolek a je důležité říci, že trasa i místa občerstvení jsou vybírána pečlivě, a nejsou nahodilá. Vždy je zvolena dlouhá i krátká varianta, neboť vše ovlivnit lze, počasí však nikoliv. 

Je krásné, že Šlapka se stává tradicí, na kterou přijíždějí mnozí ze širokého okolí. Ne jinak tomu bylo letos v pátek 17. listopadu, kdy Podzimní šlapka proběhla. Právě z velkého počtu účastníků lze usoudit, že společná vycházka mezi vinohrady je pro všechny přítomné příjemným zakončením výšlapů. 

Turisté se sešli u Opilých sklepů ve 13 hodin, a pokračovali směrem do Staré hory, kde se uskutečnilo zastavení na místě zvaném Bendův kříž. Zde se vysadil strom, kaštan jedlý. Po této přestávce se vracelo tratí Novosády do bistra V Trávě, kde bylo domluveno závěrečné posezení.

Za skvělé zázemí bychom chtěli poděkovat manželům Monice a Davidu Braunovým z bistra V Trávě, kde si turisté mohli v závěru opéct špekáček a posedět s čajem nebo svařákem. 

Za celou organizací stojí vynikající spolupráce členů týmu Okrašlovacího spolku. Ten se již nyní těší na všechny při otevírání turistických cest zvaném Jarní šlapka dne 20. dubna 2024.

Velkopavlovický okrašlovací spolek * PODZIMNÍ ŠLAPKA 2023

Text: Mgr. Renata Bláhová - za Velkopavlovický okrašlovací spolek / Foto: Oldřich Otáhal / 20.11.2023