Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Okénkem do mateřské školy

Ve velkopavlovické mateřince se stále něco děje. Už se zde však nebourá, nestaví, není slyšet hluk sbíječek. Nová třída je uklizená, čekají ji drobné úpravy a bude připravená ke kolaudaci.

Do mateřské školy je pro tento školní rok přijato 100 dětí. Děti jsou rozděleny do čtyř tříd s názvy Berušky, Koťátka, Sluníčka a Kuřátka. Ve školce pracuje 8 pedagogických pracovnic a 6 provozních. Ve třídách Koťátek a Kuřátek pracují asistentky pedagoga, které pomáhají dětem se speciálními potřebami. Na školce jsou i nadále v činnosti folklórní soubor Sadováček, kroužek Tančíme moderně i country, Hrátky s angličtinou a Výtvarníček. Zajišťujeme plavání pro předškoláky, edukační skupiny podle zájmu rodičů a logopedickou depistáž.

V září nás navštívili herci z divadla „Radost“ s loutkovou pohádkou „O řepě“. Začínající podzim je pro nás ve znamení tvoření, vaření, pečení z plodů, které sklízíme. A 4. října nastalo očekávané „Jablíčkové odpoledne“. O jablíčkách jsme si již dříve povídali, četli, ochutnávali, hráli, pekli štrůdl, vařili kompot, vyráběli džus. A tak jsme pozvali rodiče a sourozence na zahradu MŠ, aby si s námi jablíčkové odpoledne užili.

Děti na jednotlivých stanovištích jablíčka vozily na kolečkách, otiskovaly, poznávaly hmatem, namotávaly na provázek, míčky jako jablíčka házely do koše a z přinesených jablíček si pak vytvořily ježečka. Toho si pak odnesly domů i s pexesovou odměnou. A co by to bylo za jablíčkový den bez zdravého mlsání sestaveného z jablíček, mrkvičky, okurek a teplého čaje. A tak všichni odcházeli nejen plni hezkých zážitků, ale i s plným bříškem.

Pro děti máme připraveno spoustu zajímavých akcí a těšíme se, že spolu strávíme další hezký školní rok.

MŠ * Jablíčkové odpoledne nejen pro děti

Text: Božena Procházková, Mateřská škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv MŠ Velké Pavlovice / 9.10.2018