Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ohlédnutí za vánočními svátky aneb Živý betlém

Na druhý svátek vánoční, tedy na svátek svatého Štěpána roku 2022, jsme se sešli na farním dvoře, abychom všem zahráli náš "Živý betlém". Co tomu ale předcházelo?

Amálka Janovská napsala scénář, takže kdo, kdy, kde, co a jak má dělat. A pak už stačilo se pravidelně setkávat. Každý týden jsme se scházeli a pilně trénovali. Role byly rozdány rychle.

Vypravěče hrály Amálka Janovská a Anežka Julinková. Šárka Zavadilová a Sofinka Laurenčíková hrály pastýře. Esterka Zavadilová, Anežka Julinková, Amálka Popelková a Alžbětka Popelková hrály anděla Gabriela, svatou Alžbětu hrála Alžběta Havlínová. Tři krále hráli Mikuláš, Dominik a Šimon Prokešovi, Klára Popelková hrála kometu a na začátku vystoupili i František Popelka a Vojta Julinek za trubače, naše hlavní postavy Marii a Josefa hráli Anička Šťavíková a Richard Konečný. Z dospělých nám svůj čas věnovaly Hanička Bálková a Daniela Zavadilová.

Každý si mohl vzít k občerstvení cukroví, čaj, svařák. Cukroví napekly a přinesly některé naše maminky. Moc jim za to touto cestou děkujeme! Bylo skvělé!

Šestadvacátého jsme se sešli s drobnou nervozitou, jak to vlastně všechno dopadne. Z bouřlivého potlesku rodičů a všech přihlížejících jsme měli jasno. Akce se podařila na jedničku s hvězdičkou, možná i s tou betlémskou! A tak už od sedmadvacátého přemýšlíme, co budeme dělat v roce 2023. My se těšíme a vy, naši diváci, se těšte s námi!

Farnost * Živý betlém na farní zahradě

Text: Alžběta Havlínová / Foto: Oldřich Otáhal / 16.1.2023