Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ohlédnutí za Memoriálem Vl. Trsťana 2008

 

Memoriál Vl. Trsťana 2008 v číslech - statistika ke stažení ve formátu PDF ZDE.

 

Ve čtyřech základních skupinách proběhly opět dramatické souboje o postup do čtvrtfinále.

Prvenství v A skupině si zajistila favorizovaná Sadová, o druhé postupové místo bojovali dramaticky mladíci F4ever Team a zkušení Lázeňští šviháci. V posledním zápase skupiny uhráli F4ever Team potřebný bod proti Benfice Suchý řádek a díky vítězství ve vzájemném zápase proti Lázeňským švihákům si zajistili druhé postupové místo.

Ve vyrovnané B skupině rozhodl AC Suchý řádek o svém prvenství vítězstvím 3:2 v dramatickém zápase proti Němčičkám. Na druhém místě skončili Trsťani, na jejichž postupu měl lví podíl kanonýr Caban.

V C skupině se představila Restaurace U Kolíka, která byla tentokrát velkým zklamáním turnaje a obsadila poslední místo. Mužstvu výrazně chyběl pohyb, absence nejlepšího hráče minulého ročníku Pavla Šultése se ukázala velmi citelná, také další tradiční opory Kolíků se tentokrát neprosadily. Postup z prvního místa ve skupině si zajistil Kepák Team, kteří měli při stejném bodovém zisku o jeden gól lepší skóre než mužstvo B O C A.

D skupinu vyhráli bez ztráty bodu Young Boys, ale jejich výkon nebyl zdaleka tak suverénní a koncentrovaný jako minulý rok. Druhé místo a výhodný los do čtvrtfinále si zajistilo zkušeně hrající mužstvo B – 52. Mladíci Dorost 2008 a Celtic B na své soupeře ve skupině nestačili, ve vzájemném zápase potvrdili svou solidní výkonnost velkopavlovičtí dorostenci, když své bořetické kolegy porazili s přehledem 2:0.

Čtvrtfinále

Velmi dobrý výkon Kepák Teamu v souboji proti F4ever Teamu korunoval hattrickem David Kallus a měl lví podíl na vítězství svého týmu v poměru 5:2.

Druhé semifinále si zkušeně pohlídalo mužstvo B – 52 a svého soupeře AC Suchý řádek vyřadilo po výsledku 7:3.

Nejdramatičtější čtvrtfinále se odehrálo mezi Young Boys a Trsťany. Favorizovaní Young Boys svého soupeře viditelně podcenili a po nekoncentrovaném výkonu pouze remizovali 3:3.  Penalty nakonec zvládlo lépe mužstvo Trsťani v poměru 3:2 a zaslouženě šlo do semifinále. Loňským finalistům Young Boys letos výrazně chyběly góly kanonýra Konvalinky (překvapivě měl více defenzivních úkolů) a také brankář Strýček nebyl zdaleka takovou oporou jako loni.

V posledním čtvrtfinále zvítězila Sadová proti týmu B O C A  3:0. Výraznou osobností v týmu vítězů byl tentokrát Richard Struška, který ke svým výborným defenzívním úkolům přidal ještě dvě branky a spolu s jistým gólmanem Tomášem Kučerňákem zajistili svému mužstvu již počtvrté za sebou postup mezi nejlepší čtyři družstva v turnaji.

Semifinále

První semifinále bylo dramatickým a vyrovnaným zápasem dvou zkušených mužstev Kepák Team a Trsťani. Zápas nakonec skončil remízou 1:1. Branku Kepáku vstřelil vynikající David Kříž, k němuž se svými výkony přiblížili zkušený Pavel Forejta a brankář Marek Novotný. Za Trsťany opět skóroval neudržitelný Jozef Caban, ovšem další gól již nepřidal a v penaltovém rozstřelu byly šťastnější Kepáci po výsledku 2:1.

Výborného zápasu byla naplněná tribuna svědkem i ve druhém semifinále mezi B – 52 a Sadovou. Velmi dobře hrající B – 52 tentokrát uhlídali nebezpečné „snajpry“ ze Sadové a také díky výbornému výkonu gólmana udrželi čisté konto. Na druhé straně se podařilo skórovat Petrovi Mikelovi, který sehrál vynikající zápas a druhý gól B – 52 přidal Petr Lebeda.

V zápase „zklamaných“ o třetí místo se opět prosadila Sadová a po výsledku 4:1 odsunula Trsťany na nepopulární 4.místo. Pro hráče Sadové je to již čtvrté medaliové umístění za sebou, sestava mužstva je stabilizovaná a zkušená, pouze trocha štěstí jim chybí k celkovému vítězství v turnaji. Trsťani dosáhli na svůj historický úspěch, který jim doslova „vystřílel“ svými 7 góly kanonýr turnaje Jozef Caban.

Finále

Finále bylo tentokrát mimořádně dramatické a vyrovnané. Na obou stranách množství zkušených hráčů, opatrný začátek a hlavně snaha neinkasovat. Jako první se prosadil Kepák Team, když stále se lepšící Ivan Dvořák otevřel skóre. Mužstvo B – 52 zvyšovalo obrátky a dostávalo se do tlaku.

Kepáky dlouho držel bezchybný gólman Marek Novotný, ovšem nakonec se podařilo vyrovnat Ivo Čermákovi na 1:1. O osudu zápasu rozhodla zkušená defenzívní opora Kepáků Pavel Sokolář. Překvapivě prošel středem hřiště, připravil si míč na svou levačku a bombou vymetl šibenici gólmana Ladi Vaška – 2:1 ! Byla to nádherná akce a důstojné vyvrcholení turnaje. Hráči Kepáku už svůj nejtěsnější náskok udrželi a po zásluze slavili po letech 1998 a 2004 třetí triumf na turnaji.

Branku Kepáku hájil Marek Novotný, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. O defenzívu se starali nestárnoucí Pavel Forejta, „hrdina“ finále Pavel Sokolář a tvrdý nekompromisní hráč Jaromír Šátek. V ofenzívě kraloval David Kříž, který byl již podruhé vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, a velmi dobrým výkonem se k němu přidali Ivan Dvořák a David Kallus.

Poražení B – 52 svůj úspěch z roku 2006 sice nezopakovali, ale se svým výkonem mohli být spokojeni, Kepáku byli vyrovnaným soupeřem a chybělo pouze trochu štěstí. Velkou oporou týmu byl Petr Mikel, který byl těšně druhý v souboji o nejlepšího hráče turnaje za Davidem Křížem. V defenzívě drželi mužstvo bratři Vaškové (brankář Laďa a hráč Petr), o góly se starali hlavně Lukáš Černý, Petr Damborský a Ivo Čermák. 

 

Vyhodnocení hráči

Nejlepší střelec:  
JOZEF CABAN
(Trsťani) – 7 branek

Nejlepší brankář:  
1. MAREK  NOVOTNÝ
(Kepák Team) – 7 hlasů
2. Tomáš Kučerňák (Sadová) – 3 hlasy

Nejlepší hráč:  
1. DAVID  KŘÍŽ
(Kepák Team) – 5 hlasů
2. Petr Mikel (B – 52) – 3 hlasy
3. Pavel Sokolář (Kepák Team) – 1 hlas
3. Jozef Caban (Trsťani) – 1 hlas

František Čermák

27-01-2009