Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ohlédnutí za akcemi a dobrůtkami ve školní jídelně

V letošním školním roce proběhlo ve školní jídelně několik akcí, o kterých bychom vás rádi informovat.

Jako první byla vyhlášená prázdninová soutěž o nejlepší recept. Tuto soutěž vyhrála Zuzana Bártová, která poslala dva recepty. Zatímco první recept - rýžovou kaši, sama uvařila i nafotila, druhý nám poslala jen ve formě fotografie, byla to maxi borůvková knedle z jejího prázdninového putování po Krkonoších. Své sliby dodržujeme, proto byl tenhle recept zařazen do našeho jídelníčku, pochopitelně jen v menší podobě.

V březnu nás navštívil kuchař firmy La Food Lukáš Pištělák a uvařil s kuchařkami pro děti Lasagne s vanilkovým krémem a Kuřecí nudličky ve smetanové omáčce se špenátem a bramborovými špeclemi. Děti byli asi více uneseny z pana kuchaře, i když jídlo bylo velmi dobré.

Během března a dubna naši strávníci mohli zaznamenat mnohé změny v jídelníčku. Objevila se tu totiž úplně nová jídla jako např. Kuře na medu, Vranovský bifteček, Rizoto z krabích tyčinek, Vepřové maso po Řecku a mnohé jiné. Složení bylo vždy vyvěšeno na nástěnce a webových stránkách ZŠ. Dospělí strávníci tuhle změnu uvítali, ovšem děti si zvykaly mnohem hůře. Některá jídla vám chutnala natolik, že je určitě do jídelníčku znovu zařadíme.

Ve středu 30. dubna 2014 přiletěl rej čarodějnic, který si upravil jídelnu k obrazu svému. K vidění byli dokonce i pavouci a pavučiny. Děti si mohly pochutnat na Čarodějném kotlíku s rýží a Vlasech Baby Jagy. Prý to byla velká pochoutka.

A že v jídelně není prostor pro nudu, se mohly děti přesvědčit při naší poslední akci - Mezinárodním dnu dětí. Páni, tam to ale ožilo! Plno balónků a her – bužírky, puzzle, kreslení... A samozřejmě nesmíme zapomenout na jídlo, to je přeci to nejdůležitější. K MDD jsme připravili speciální Menu - Trautenberkovu baštu a Krtečkovu kapsu.

 

Na letní prázdniny ŠJ vyhlašuje 2. ročník soutěže o nejlepší recept!.
Letošní téma je: CESTA KOLEM SVĚTA

 

Své recepty, popřípadě i fotografie (nepovinné) mohou žáci ZŠ a studenti Gymnázia posílat
na e-mail:
jidelnazsvp@gmail.com.

Soutěž proběhne od 1. července do 7. září 2014. Vítěz bude stejně jako minulý rok odměněn pěkným věcným dárkem.
Zaslané recepty zařadíme do jídelního lístku během měsíce října.

 

Alena Čermáková, vedoucí školní jídelny při ZŠ a Gymnáziu velké Pavlovice


 

Fotogalerii z dění ve školní jídelně a kuchyni při ZŠ a Gymnáziu Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 

09-06-2014-BK