Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ohlédnutí za adventem aneb Vánoční odpoledne v knihovně

Již po páté se v Městské knihovně Velké Pavlovice konala předvánoční výtvarná dílnička pro dětské čtenáře i všechny jejich kamarády. V roce 2013 to bylo 20. prosince od 16 hodin. Vznikla tak již malá tradice, aby se děti se svými rodiči sešly poslední předvánoční páteční odpoledne v knihovně, aby si společně popovídaly, vyrobily si malý dárek pro kamarády či sourozence, zazpívaly si koledy a také si pochutnaly na drobném občerstvení.

Výroba malých dřevěných „puzzels“ s vánočními motivy pomocí známé ubrouskové techniky nebyla tentokrát zrovna nejlehčím úkolem pro ty nejmenší návštěvníky, je proto zapotřebí poděkovat jejich rodičům, že při výtvarné práci přiložili ruku k dílu a dětem pomohli. Nakonec si všechny děti svou vlastnoručně vyrobenou hračku z knihovny odnesly.

Vánoční atmosféra by nebyla dokonalá bez hudby paní ředitelky Mileny Karberové, která velkoryse přišla do knihovny zahrát koledy a společně se všemi ostatními si je také zazpívat. Měli jsme také radost z návštěvy menších dětí, které byly v knihovně poprvé, ale jak doufáme, určitě ne naposledy.

V lednu a únoru 2014 by knihovnice v knihovně ráda přivítala děti, které by si přišly během některého odpoledne nakreslit obrázek, jež by věnovaly pro výstavu připravovanou na březen - Měsíc čtenářů.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z výtvarného předvánočního odpoledne pro děti v knihovně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Mgr. Dana Růžičková

 

 

07-01-2014-BK