Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ohlédnutí Přátel country za rokem 2013

Letos v únoru uplyne 5 let od chvíle, kdy jsme se začali učit první tance. Původnímu účelu založení naší taneční skupiny naučit se „nějaké“ country tance, abychom si je mohli zatančit na bále, jsme se moc nevzdálili.
Od samého začátku si vymýšlíme navíc také další, pokud možno, pohybové aktivity. Jsou to například vycházky, táboráky, ale především vyjížďky na kolech. Těch je tolik, že už je ani neevidujeme. Za zmínku ovšem stojí cesta našich dvou členů, kteří loni zvládli v jednom dnu jízdu na kole z Velkých Pavlovic k soutoku Dunaje a Moravy a zpět. Ujeli 203 km. Nepřekonali tím ale svůj rekord z roku 2012, kdy si zajeli „na kafíčko do Vídně“, a ujeli 206 km.

V roce 2013 jsme navštívili celkem 37 tanečních akcí. Je pravda, že někdy se zúčastnilo více než dvacet našich tanečníků, jindy jen jeden nebo dva páry. Ale i to se počítá. Na deseti z výše uvedených akcích jsme také vystupovali.

Ve výčtu je zahrnuto také deset akcí, které se konaly ve Velkých Pavlovicích a které měly nějakou souvislost s country hudbou. Na pěti  jsme dokonce oficiálně vystupovali, na ostatních jsme zatančili „jen tak“. V plné parádě jste nás mohli vidět v dubnu na vernisáži fotografií, v květnu na Májové zábavě, v červenci jsme měli vystoupení u příležitosti dvacátého výročí založení Colorada, v srpnu jsme zatančili návštěvě z partnerského města Echenon a v listopadu jsme vystoupili na oslavě stého výročí založení místního Sokola.

Mimo Velké Pavlovice jsme vystupovali na bále v Hustopečích, jinak jsme se předvedli na čtyřech festivalových přehlídkách country tanečních skupin – V Břeclavi, ve Veselí nad Moravou a dvakrát v Bílovicích nad Svitavou. Na podzim jsme se učili další nové tance na víkendovém pobytu v Bludově u Šumperka.

Pro letošek už se nám kalendář také rychle zaplňuje. Někdy je možností tanečního vyžití  během  jednoho víkendu i několik. Stačí si jen vybrat. Neznáme pojem „plesová sezóna“.  Ta trvá celý rok.  Koho zajímá více podrobností o dění naší taneční skupiny, může se podívat na http://pratelecountry.blogspot.cz/

Za Přátele country 
Jana Vondrová

 


 

 

 

17-01-2014 PV