Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Oheň zničil dům ve Velkých Pavlovicích

Napsali o nás; Deník 20.2.2013 * Velké Pavlovice – V dramatickou záchranu života se pro rodinu ve Velkých Pavlovicích změnila noc z úterý na středu. Sedmasedmdesátiletý muž, jenž v domě bydlel utrpěl poranění zad. 

 „Požárem bylo zasaženo přízemí samostatně stojícího rodinného domu. Jeho obyvatelé už byli venku," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Oheň vznikl od plynového topidla a kvůli dřevěnému obložení se rychle šířil dále. Nakonec zničil několik místností. „Sedmasedmdesá­tiletý pán bydlící v přízemí se včas probudil a pokusil se oheň uhasit. To se mu již nepodařilo, a proto upozornil na nebezpečí syna z prvního patra domu. Ten ještě stihl vyjít ven, než oheň zachvátil schodiště a společně pomocí žebříku zachránili zbylé obyvatele domu z prvního patra," sdělil Mikoška.

Teprve poté se důchodce svěřil, že je zraněný. Velitel zásahu mu proto přivolal lékařskou pomoc. Další hasiči přijeli s termokamerou, aby vyloučil skrytá ohniska.

Jejich zásah skončil před šestou hodinou ranní. „Odvětrali jsme dům pomocí přetlakové ventilace a po likvidaci posledních ohnisek požáru se jednotky postupně vracely na své základny. Místní jednotka dobrovolných hasičů zůstala na pokyn velitele zásahu na místě požáru do sedmi hodin a prováděla dohled nad požářištěm," dodal mluvčí.

Podle vyšetřovatele hasičů se škoda dostala na půl milionu korun.

Autor: Lukáš Ivánek

 

Foto: HZS JMK

20-02-2013 PV