Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Odpoledne s deskovými hrami úspěšně za námi

Návštěvníků v sobotu odpoledne, dne 9. listopadu 2019, na akci Deskové hry pro podzimní dny bylo požehnaně, během čtyř hodin se u stolů vystřídalo minimálně 50 lidí. A protože se různě prostřídali, zatímco jedni odešli a druzí zase přišli, nebylo v sále ani přecpáno ani poloprázdno, ale přesně tak akorát.

Děti si mohly vybírat (ano děti, rodičům nezbylo většinou nic jiného než hrát, co si děti ulovily a hrdě přinesly) ze tří věkových kategorií her, kterých bylo více než třicet. Pro nejmladší hráče byly připraveny hry od 4 do 7 let, které nemají na sobě ani text ani větší počty, takže je zvládly hrát děti, co ještě nechodí do školy. Další kategorií byly už hry určené věkem zhruba do 12 let, které vyžadují nejen čtení či počty ale i trochu taktiky, strategie a plánování.  Poslední skupinkou her byly hry od 12 let a pro dospělé hráče. A ty kratší si stihli zahrát i rodiče společně, zatímco si jejich děti hrály to „své“. Protože deskové hry spojují – takže si sesedly nad herním plánem  i děti, které se předtím třeba moc neznaly a moc si společnou hru užily.

Každopádně největší peckou pro děti (posouzeno podle toho, že u stolku bylo stále narváno) byl Loopping Louie, kratičká plastová hra na zručnost a rychlost, ve kterém se snažíte chránit svá kuřátka před nálety letadélka a zároveň ho škodolibě směřujete rovnou do kurníku svého protihráče.

A co dodat na závěr? Že podle pořadatelů se akce moc povedla. Snad to podobně hodnotí i všichni, kdo si přišli „hrát“. Všem návštěvníkům děkujeme – malým i velkým, že nejen přišli a donesli si dobrou náladu a ochotu zkoušet nové hry, ale také že se chovali ke hrám velice ohleduplně. Takže se rádi pustíme do dalšího pokračování akce.

Samozřejmě poděkování patří vedení města, které nám zapůjčilo prostor zasedací místnosti na MÚ, a také všem přátelům, kteří dali všanc nejen své vlastní hry (které doplnili naše soukromé hry), ale také i ochotu a čas a pomáhali vysvětlit pravidla malým i velkým hráčům. 

Městská knihovna * Deskové hry pro podzimní dny

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie & Jiří Gawlovi, Eva Sadílková / 9.11.2019