Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Odpočívka "Zastavení pod rozhlednou" slouží turistům

Město Velké Pavlovice získalo grant od Nadace Partnerství na vybudování odpočívky na křižovatce cyklostezek pod rozhlednou Slunečná. Z nadačního programu Greenways bylo vybudováno odpočinkové místo, které vyprojektoval pan Josef Veverka ze studia Top Designe z Velkých Pavlovic.

Na realizaci stavby se podíleli pracovníci stavební skupiny Služeb města Velké Pavlovice a další místní firmy - kovář pan Petr Valoušek, stolařství pana Miroslava Škrobáka a grafické studio pana Martina Otáhala.

Pro všechny návštěvníky, ať už pěší, na kole nebo in-line bruslích, je připravena pergola s posezením, stojan na kola, odpadkový koš a schránka na informační turistické letáky, avšak především informační tabule, která představuje Velké Pavlovice jako město vína a meruněk.

Infotabule pojednává o historii i současnosti vinohradnictví a vinařství, představuje odrůdy révy vinné vyšlechtěné ve Velkých Pavlovicích a seznamuje se spolky, firmami a se druženími, která se zabývají vinařstvím, jež má ve Velkých Pavlovicích písemně doloženou  tradici již 760 let.

V sobotu, dne 10. září 2011, místostrosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber slavnostně přestřihl pásku společně s turisty, kteří byli účastníky IV. ročníku "Putování za burčákem po Modrých Horách" a tak oficiálně uvedl novou odpočívku do provozu.

 

Velmi nás potěší, bude-li odpočívka co nejdéle, k potěše všech a bez úhony, sloužit putujícím.

 

Fotogalerii ze slavnostního uvedení do provozu nové odpočívky pod rozhlednou Slunečná
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 

12-09-2011-BK