Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Od adventu do Tří králů

„Veselme se, radujme se…“ Tak se jmenoval výukový adventní program plný tradic a příběhů ve skanzenu Strážnice. Právě tam se v pátek 6. prosince 2019 vydali žáci druhých tříd Základní školy Velké Pavlovice se svými paní učitelkami.

Děti přivítal Mikuláš s andělem a čerty. Za veselou čertovskou písničku dostaly pravé křížaly, které všem moc chutnaly, mnohým dokonce víc než čokoláda. Hned u další chaloupky na všechny čekaly němé Lucky a kostelník, který pekl vánoční oplatky.

Děvčata a chlapci viděli draní peří, pečení čertíků z kynutého těsta, ruční výrobu dřevěných ozdob i hraček. Pouštěli lodičky vyrobené z ořechových skořápek, zpívali koledy, žasli nad vánočním stromečkem zavěšeným u stropu a viděli, jak se lije olovo. Dozvěděli se, jaké tradice dříve lidé dodržovali na Štědrý den. Potkali pastýře s ovečkami, koledníky i tři krále. Na závěr si mohli vyrobit svíčku z včelího vosku a nazdobit perníčky.

Krásné adventní dopoledne se opravdu vydařilo.

Základní škola * Vánoční návštěva ve skanzenu ve Strážnici

Text: Mgr. Eva Drienková & Mgr. Jitka Řádková, třídní učitelky 2. tříd Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 10.12.2019