Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ocenění za vynikající chléb putuje do Velkých Pavlovic

Velkopavlovické Pekařství Pešák si ve čtvrtek 4. června přivezlo z celostátní soutěže O ŘEMESLNÝ CHLÉB diplom za Vynikající řemeslný chléb 2009.

Soutěž vyhlašuje Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR. Po přihlášení do soutěže si komise odebere chléb anonymně přímo z prodejny a hodnocení probíhá na Střední průmyslové škole potravinářské v Pardubicích. Chléb se posuzuje senzoricky i laboratorně. Hodnotí se vzhled, objem, kůrka, střída, chuť, vlhkost a kyselost.

 Do finále soutěže postupuje 6 nejlepších pekařství, z nichž 3 získávají ocenění za vynikající řemeslný chléb. Pekařství Pešák se této soutěže pravidelně účastní a již několikrát se se svým vynikajícím chlebem probojovalo do první šestice.

Na mezinárodní soutěži BRATISLAVSKÝ ROŽEK, v silné konkurenci účastníků ze čtyř středoevropských zemí získalo pešákovo pečivo 11. místo. Další soutěží na které bude Pekařství Pešák soutěžit je PEKAŘSKÁ SOBOTA, která se bude konat 18. července ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Zde bude pečivo hodnotit jak laická, tak i odborná veřejnost.

Pekařství Pešák k jeho úspěchům gratulujeme a děkujeme za vynikající pečivo! 

 

Zaměstnanci pekařství se musí ohánět aby uspokojili zájem zákazníků

Foto © 2009  Ing. Zdeněk Karber

09-06-2009