Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Obrazy vás potěší do 22. prosince

Slavnostní vernisáží v pátek 18. listopadu byla zahájena výstava výtvarných prací, která nese název „Plenér 2016 – Bratkovica“.

Svými obrazy se zde představují účastníci tvořivé dílny, studenti Gymnázia Velké Pavlovice a studenti výtvarných oborů na ZUŠ v Senici, stejně jako 7 již o něco starších slovenských amatérských výtvarníků, kteří také studují na základní umělecké škole v oboru „studium pro dospělé“.

 Projekt společného letního setkání a tvoření v přírodě osady Bratkovica na středním Slovensku je spolufinancován městem Senica z programu Pro Senica. Z úst ředitele městského gymnázia, dr. Vlastimila Kropáče, se právem dostalo ocenění jednak autorovi a koordinátorovi projektu, Štefanu Orthovi, učiteli ZUŠ v Senici, který je naší kulturní veřejnosti již dobře znám. Za velkopavlovickou stranu pak především Ing. Marii Šmídové, pedagožce  Gymnázia Velké Pavlovice, která spolupracuje na výtvarných projektech se slovenskými partnery již od roku 2009.  Vzájemnou spolupráci obou partnerů ocenil ve svém úvodním slovu při zahájení vernisáže i místostarosta města, Petr Hasil. Klavírním vystoupením v rámci programu vernisáže potěšil všechny zúčastněné student velkopavlovického gymnázia, Vojtěch Antoš.

Organizátoři srdečně zvou všechny pedagogy, rodiče i širokou veřejnost, aby si přišli prezentované obrazy do výstavního sálu Městského úřadu Velké Pavlovice prohlédnout, neboť výstava potrvá v našem městě do 22. prosince 2016. Je příjemné, že obrazy budou vystaveny také v den konání Vánočního jarmarku, takže zájemci mohou využít také této příležitosti.

Text: Za všechny účastníky Dana Růžičková / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 21.11.2016

Vernisáž "Plenér 2016 – Bratkovica"