Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Oblohu nad Pavlovicemi zaplnily balonky: děti je vypouštěly s přáními Ježíškovi

Pět, čtyři, tři, dva, jedna, teď! Více jak desetiletou tradici Velkopavlovičtí neporušili ani letos. Tamní děti v neděli na náměstí před radnicí u vánočního stromku vypouštěly balonky se svými přáními Ježíškovi.

Akce odstartovala ve tři hodiny odpoledne. Typicky vánoční písně si lidé pobrukovali s oblíbenou kapelou Windband. „Naposledy jsme vánoční písničky zpívali před dvěma lety. A shodou okolností to bylo právě tady ve Velkých Pavlovicích. Děkujeme místní radnici, že je tak osvícená a umožnila nám si tady společně s vámi před Vánoci zazpívat,“ vyzdvihl na úvod frontman kapely.

Ohřát se Velkopavlovičtí mohli u dvou připravených ohňů. O vnitřní teplo se ale každý musel postarat sám. Někteří si přinesli termosky s čajem, jiní se svařákem a další si v chladném odpoledni přiťukli něčím ještě ostřejším. „Rozhodli jsme se, že klasický jarmark nebude, aby se tady neshlukovali lidé a abychom se tady nezdrželi až moc dlouho. Kapela zahraje půl hodinky, potom si děti vypustí balonky a nakonec si ještě všichni s Windbandem zazpíváme. Akce je bez nápojů i bez občerstvení,“ popsal místostarosta Petr Hasil.

Bohatou fotogalerii Břeclavského deníku * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Iva Haghofer / Foto: Iva Haghofer / 20.12.2021