Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Oblastní kolo pIšQworek v Břeclavi aneb JSME PRVNÍ!

Zprávy z gymnázia - Měsíc listopad je již tradičně měsícem oblastních kol v pišqworkách. Naše tři, ze školního kola postoupivší, družstva (JFN - septima, Cyprísci - kvinta, Princezny - kvarta) odjela 8. listopadu do Břeclavi. Zde je čekalo dalších jedenáct soupeřů. Družstva se utkala ve čtyřech skupinách systémem každé s každým o dvě postupová místa.

Naše družstva zcela ovládla souboje ve skupinách a do vyřazovacích bojů postoupila z prvních míst. V prvním vyřazovacím kole skončilo družstvo Princezny a obsadilo celkově naprosto nečekané a skvělé šesté místo. Družstva JFN a Cyprísci ukončila turnaj vzájemným utkáním až ve finále. Vítězem se stalo, v loňském ročníku třetí, družstvo JFN z našeho gymnázia! Cyprísci zopakovali druhé místo z loňského ročníku tohoto turnaje.

Pro obě družstva toto umístění znamená opětovný postup do krajského kola, které se uskuteční 29. 11. 2017 na Gymnáziu Kapitána Jaroše v Brně.

Děkuji všem našim soutěžícím žákům za skvělou reprezentaci školy
a postupujícím přeji mnoho úspěchů v krajském kole.

Gymnázium * "Zlaté" Oblastní kolo pIšQworek v Břeclavi

Text: Mgr. Zbyněk Hradil, Gymnázium Velké Pavlovice / Foto: Archiv gymnázia / 9.11.2017