Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Objevte poklady DARŮ JIŽNÍ MORAVY, na Vinobraní

Velkopavlovické vinobraní, oslava úrody, vinařství a folklóru, vypukne v plné parádě za pouhé čtyři dny, v pátek 12. září 2014 úderem šesté hodiny podvečerní a pokračovat bude až do hluboké noci následující soboty. Vinobraní zve ke dvou dnům plným zábavy, ale i malého poučení na téma zemědělství. Dary jižní Moravy – to je název výstavy nabízející prohlídku pestré palety ovoce, zeleniny, hroznů révy vinné, květin tuzemských i exotických a spousty dalšího sortimentu úzce souvisejícího právě se zemědělstvím.

Již nyní Vám můžeme prozradit, že lahodné, chutné a hlavně zdraví prospívající plody své celoroční práce na polích, v sadech, zahradách a vinicích vystaví na 16 zemědělských firem působících na jižní Moravě, až na malé výjimky převážně v okrese Břeclav.

Těšit se můžete na nepřeberné množství druhů jablek, hrušek, švestek, rajčat, paprik, okurek, hroznů révy vinné, ale také třeba na prodejní výstavu kaktusů. Své nejkrásnější výpěstky zde představí i řada místních drobných pěstitelů.

Výstava Dary jižní Moravy bude zahájena v pátek 12. září v 9.00 hodin a otevřena bude až do 18.00 hodin. V sobotu pak znovu otevřete své brány v 10.00 hodin a přístupná bude stejně jako v pátek do 18.00 hodin. Veškeré expozice budou umístěny v budově a na nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, Nádražní 1.

Pro zpestření zde bude po celou sobotu vyhrávat velkopavlovická country skupina Colorado, se kterou si můžete nejen zazpívat, ale i zatančit v rytmu divokého západu!

Vstupné na výstavu Dary jižní Moravy činí 30,- Kč, pokud předložíte vstupenku na Velkopavlovické vinobraní (řádně upevněný náramek na ruce), vstup budete mít zdarma.

Přijďte se podívat na přehlídku našeho jihomoravského bohatství a pokladů třeba i z vaší zahrádky!
Již nyní jste vítáni.

 

Karolína Bártová


 

Podrobnou pozvánku na výstavu DARY JIŽNÍ MORAVY
* otevřete po kliknutí ZDE

Pozvánku s podrobným programem na VELKOPAVLOVICKÉ VINOBRANÍ 2014
* otevřete po kliknutí ZDE

 

Foto © 2013 Jiří Heinisch

 

 

09-09-2014-BK