Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

O VÍNĚ PŘI VÍNĚ lákalo do podzemního vinného labyrintu

Spolek velkopavlovických vinařů Víno z Velkých Pavlovic pozval všechny vinaře a milovníky vína v sobotu podvečer, dne 23.března 2013, na již tradiční akci s příznačným názvem O víně při víně, zcela premiérově do nových stylových prostor Vinných sklepů Františka Lotrinského. Hlavním bodem programu byla ochutnávka vín především předchozího ročníku 2012, ale také hodnocení výsledků uplynulého vinařského roku a v neposlední řadě příležitost k příjemnému popovídání a možná i zanotování si moravských lidových písniček, spolu s cimbálovou muzikou z Kyjova.

Letošní návštěvnost akce O víně při víně byla naprosto rekordní a pro pořadatele mile překvapivá. Oproti minulým ročníkům, kdy se účast počítala na desítky, se letos mohla hrubým odhadem sejít více než stovka milovníků vína. A nebylo výjimkou, že se na vinný večer do Velkých Pavlovic vydali i účastníci celodenních Otevřených sklepů v sousedních Velkých Bílovicích. Snad aby vína konkurenčních vinařských obcí porovnali a ve výsledku zjistili jediné – rivalita je zbytečná, velkopavlovická vína jsou jednoznačně nejlepší :-)!  

Svěží bílá a růžová vína bez nadsázky. Po těch byla taková poptávka, že se musela v průběhu akce i navíc navážet. Nejen víny však byli účastníci vinného dýchánku nadšeni. Hledáčku jejich obdivu a slov chvály neunikl ani v loňském roce nově vybudovaný a slavnostně otevřený labyrint chodeb sklepů F. Lotrinského. Mnozí tyto sklepy navštívili zcela poprvé a vězte, byli mezi nimi vinní turisté ze všech koutů celé České republiky, hlavní město Prahu nevyjímaje.

 

"O víně při víně" roku 2013 se nad veškerá očekávání pořadatelů úžasně vydařilo,
zásluhou všech, kteří přišli. Děkujeme a příští rok na shledanou!

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z vinařské akce O VÍNĚ PŘI VÍNĚ 2013 otevřete po kliknutí na obrázek...

 

Foto © 2013 Petr Mikulica

 

 

25-03-2013-BK