Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

O Velkopavlovickém vinobraní poprvé vzhůru k oblakům

Poslední prázdninovou sobotu, avšak již s podzimním názvem v datu - 1. září 2012, bylo ve Velkých Pavlovicích slavnostně otevřeno nové letiště. Počasí se sice rozhodlo si s návštěvníky vinobraní i s tvůrci letiště zalaškovat, přesto se na chvíli, kdy se přestřihávala páska, smilovalo. Za členy leteckého klubu Nad Krajem andré to byl pan Ladislav Králíček, Vratislav Nádeníček a pan Jaroslav Bobek, město Velké Pavlovice zastupoval pan starosta Ing. Pavel Procházka.

Díky deštivému počasí nebyla návštěvnost nikterak závratná, ale přece jen se našel dostatek těch, kteří si tu chvíli nechtěli nechat ujít. Všichni se shodli, že letiště ve Velkých Pavlovicích bude dalším počinem v tom, aby se naše městečko stalo ještě více atraktivnějším, především pro turisty. Vždyť už teď tu byli na otevření letiště dvě posádky se svými letadly z Německa. Ti byli naším krajem doslova nadšeni a chtějí se sem rok co rok vracet.

Velkopavlovické letiště je na strategicky velmi dobrém místě, nachází se jen kousek od centra Velkých Pavlovic a hlavně jeho dostatečně dlouhá dráha umožňuje přistávat i větším letadlům než jsou ultralighty. Tím, že je zde vybudované zázemí, tedy hangár, mohou si ti, kdo se k nám přiletí podívat, uschovat letadla a nemusí se o ně strachovat.

Za otevřením letiště je spousta náročné práce a ne jenom té fyzické. Vybudování letiště obnáší spousty jednání na úřadech a nekonečnou řadu různých povolení. Proto velmi srdečně děkujeme těm, kteří při budování letiště pomáhali a jejich práce k otevření také velkou měrou přispěla.

Pravdou je, že nebýt pomoci města Velké Pavlovice a vstřícného přístupu pana Stokláska, letiště by tu tak snadno a brzy nebylo. Proto ještě jednou děkujeme všem, kteří vše předem nevzdali, pomáhali a bojovali.

 

Ať nad letištěm vždycky slunce svítí a vládne bezvětří.
Ať pohled na stroje ve vzduchu v lidech vzbuzuje respekt
a touhu zkusit si být jednou také volný jako pták.

 

Jana Nádeníčková, Letecký klub NAD KRAJEM ANDRÉ Velké Pavlovice

 

Na zdraví nejen samotnému letišti, ale i všem pilotům a pasažérům!

 

let_2.jpg

Foto © 2012 Jana Nádeníčková

 

 

03-09-2012-BK