Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

O pohár Modrých Hor zápasily čtyři týmy

Původní halový turnaj Memoriál Klementa Minaříka byl později přejmenován na Turnaj O pohár Modrých Hor, kterým si bývalí hráči připomínají své spoluhráče, kteří odešli z tohoto světa předčasně. Vyhecované zápasy dodaly tomuto ročníku turnaje konajícího se 27. ledna 2018 šmrnc. Vzhledem k tomu, že se omluvily týmy ze Senice a z Hovoran, pořadatelé naplánovaly v rozpisu zápasů systém každý s každým a to dvakrát. 

Zlatý pohár v turnaji zvedlo nad hlavu domácí mužstvo z Velkých Pavlovic se 13 body a skóre 20:10. Na druhém místě skončil houževnatý tým z Modrých Hor s 9 body a skóre 22:16 a na třetím partnerské město Ždírec nad Doubravou se 6 body a skóre 12:19. Zápasy byly velmi vyrovnané a do posledního hvizdu napínavé. Na čtvrtém nepopulárním bramborovém místě skončil tým Brumovic se 4 body a skóre 13:17.

Individuální ocenění:
Objev turnaje – Hanák Vít z Brumovic
Nejlepší brankář turnaje – Zdeněk Wasserbauer ze Ždírce n. Doubravou
Nejlepší hráč turnaje – Luděk Kubiš st. z týmu Modrých Hor
Nejlepší střelec turnaje – David Pohl z Velkých Pavlovic (9 branek)

Hlavní rozhodčí turnaje O pohár Modrých Hor – Roman Vejvančický a Josef Nádeníček
Porota - zápis, statistiky, časomíra apod. – Jan Trsťan, Jan Forman, Jiří Otřel

Hlavními pořadateli turnaje bylo Město Velké Pavlovice zastoupené starostou Jiřím Otřelem & DSO Modré Hory zastoupený Ing. Přemyslem Pálkou. Ceny vítězným družstvům slavnostně předali Přemysl Pálka, Jiří Otřel a Jan Forman.

Poděkování patří i členům velkopavlovického Klubu důchodců, kteří pro nejen pro samotné hráče, ale i fanoušky, zajistili bufet s občerstvením. Jmenovitě děkujeme paní Heleně Trsťanové, paní Miluši Otáhalové a panu Josefu Hiclovi. O fotografie se postaral pan Oldřich Otáhal.

Večer se sešli všichni účastníci přátelského turnaje O pohár Modrých Hor v Restauraci Vinopa u pana Josefa Levčíka na gulášku, a také mohli ochutnat vynikající vína z produkce místních vinařů.

Turnaj "O pohár Modrých Hor"

Text: Ing. Přemysl Pálka / Foto: Oldřich Otáhal / 30.1.2018