Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

O Alaadinově farmě, nakladačkách, ale hlavně o "jídle od lidí pro lidi"

Lenka Kugler a Alaadin Ibo v Bořeticích na ulici k Vrbici čp. 292 otevřeli Alaadinovu farmu kde můžete nakoupit čerstvou sezónní organicky pěstovanou zeleninu, domácí marmelády, zavařeniny, a především elixír zdraví, kvašenou zeleninu pod názvem „Alaadinovy nakládačky“, jejíž recepturu přivezli až z daleké Sýrie a která má blahodárné účinky na lidský organismus díky vysokému obsahu vitaminu C a probiotickým kulturám, které pomáhají správnému trávení a posilují imunitu.

Alaadinova farma ale vznikla především za účelem inspirace uživatelů nové sociální sítě o jídle MyCookAround - www.mycookaround.app, která spustila svůj start tady v Bořeticích a do konce roku se chystá pokrýt celou Českou republiku. MyCookAround je jedna z prvních sociálních sítí vyvinutá na unikátní technologii progresivní webové aplikace a Lenka s Alaadinem ji vyvíjeli společně s programátory po celém světě. Hlavním poselstvím sociální sítě je „jídlo od lidí pro lidi“.

Na MyCookAround teď můžete prodávat cokoliv, co doma vypěstujete, uvaříte nebo vyrobíte, a vaši nabídku uvidí lidé ze sousedství díky unikátnímu lokalizačnímu systému. Hosté, jak se na platformě nazývají spotřebitelé, si sami nastaví vzdálenost, pro kterou jsou ochotni si pro nabídku přijet.

Potřebujete koupit vajíčka? Jednoduše je zadáte do vyhledávače a zobrazí se vám, kdo ze sousedů je právě prodává. Bořetice očekávají nápor letních a podzimních turistů, proto je MyCookAround jedinečná šance pro místní si přivydělat prodejem domácích jídel a produktů, jako například marmelád, nebo přebytků z vašich humen. Ať jste firma, malý živnostník nebo veliké vinařství, můžete na MyCookAround dávat své nabídky a lidé nacházející se ve vašem okolí je uvidí a přes aplikaci jednoduše objednají. 

„Věděli jsme, že pro mnohé lidi, kteří mají domácí sýry, marmelády, sirupy a podobné věci, je velmi nákladné si zaplatit e-shop nebo nastavit správně reklamu na sociálních sítích. Mají skvělé domácí produkty, a nemají je jak dostat ke konečnému zákazníkovi, proto jsme jim to chtěli usnadnit“, říká Alaadin.

Další důvod pro vytvoření takové sociální sítě byl ten, že Lenku štvalo, že v českých supermarketech jsou meruňky z Turecka v době, kdy je jižní Morava plná meruněk. „Čeští pěstitelé a farmáři nemají prostředky na to, aby mohli být zalistováni na pultech supermarketů, a my jsme jim vytvořili on-line prodejní kanál. Tím pádem nepotřebují webovky a marketing a svoje nabídky můžou nahrávat rovnou do aplikace a prodávat je spotřebitelům napřímo.“

MyCookAround a Alaadinova farma se utkaly v evropské soutěži o nejlepší zemědělsko-potravinářský počin roku EIT Food Innovation Prize a v kategorii hlasování publika byli druzí.

Autor: Lenka Kugler a Alaadin Ibo * Alladinova farma Bořetice / Zdroj: www.boretice.cz - Bořetické listy č. 2/2020 / 5.9.2020