Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

NULTÝ DEN mezi kapkami deště, Kdousováci trénovali

V pátek 1. května 2015 se konalo krásné, i když zamračené odpoledne s dětmi, které s námi jezdí na Kdousov nebo i s těmi, kteří pojedou letos na tábor vůbec poprvé. Setkání se neslo v duchu televizní show Boyard.

Děti soutěžily v parčíku u vlakové zastávky ve dvou kolech. V prvním kole se snažily získat sedm razítek v sedmi disciplínách. Některé z nich byly například poznat známá přísloví, kovové hlavolamy, hledání čísel nebo tzv. kimovka. Poté, co všechny děti prošly všemi stanovišti, nastala výměna disciplín.

Každý vedoucí si nachystal stanoviště, za jehož splnění děti dostaly indicii – například poskládat věž z maxi karet, piškvorkový souboj nebo překážkovou dráhu. Pokud si byl někdo jistý, k jakému slovu nápovědy vedou, přišel na start a oznámil svůj tip. Nápovědy byly: voda, volnost, úpal, tábor, 31, 7, meruňky. Máte své řešení? Ano, byl to červenec! Protože už se na něj všichni moc těšíme.

První v cíli byla Terezka Šnajdrová a odnesla si krásnou cenu – soubor her. Všichni dostali kousek čokolády a lízátko a vyrazili jsme směrem na myslivnu. Tam už náš uvítal plápolající oheň. Někteří vedoucí už napichovali špekáčky a všichni jsme začali společně opékat a bavit se o prázdninách a táborech. Po jídle jsme si ještě zahráli oblíbené hry v podobě „čuníka“ nebo „pif paf“ a v šest hodin jsme se rozloučili.

Ale i když polovinu odpoledne poprchalo, nic nás neodradilo od skvělé zábavy. Tak ahoj v létě!

 

Za všechny vedoucí Anna Holásková


 

Fotogalerii z NULTÉHO DNE táborníků Kdousováků otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv LDT Kdousov

 

 


04-05-2015-BK