Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

NOVOROČNÍ KONCERT s nádechem Vánoc na Valašsku

Kouzelný čas Vánoc pomalu končí, děti se oblékají do bílých šatů a co by Tři králové chodí po koledě, leden již nakrojil čerstvý pecen nového roku. Minuta střídá minutu, hodina hodinu, ale pokusme se alespoň na chvilku zastavit, nebo se dokonce vrátit… O to se pokusily velkopavlovické hudební a pěvecké soubory, které uspořádaly v místním kostele Nanebevzetí Panny Marie, v pátek dne 4. ledna 2013, novoroční koncert. S ryze vánočním repertoárem zde vystoupily stejně jako o sv. Štěpánu Boží děcka pod taktovkou Elišky Vomáčkové a Honzy Míchala ml., mužácký Presúzní sbor pod vedením Mgr. Jana Kosíka a v závěru chrámový sbor Laudamus taktéž Mrg. Jana Kosíka a Mgr. Taťány Hanzálkové.

Vystoupení sboru Laudamus bylo doslovným hřebem nádherného večera a umocněním slavnostních pocitů, jež v pozorných posluchačích tón po tónu navozovaly zvučné melodie známých i méně známých vánočních skladeb.

Laudamus pro tuto příležitost nastudoval "Českou mši vánoční koledovou" skladatele Antonína Hradila, valašského rodáka a patriota. Hradil do mše citlivě zasadil typické a  nepřeslechnutelné prvky evokující právě Valašsko. Drsný kraj beskydských hor s jeho specifickými zvyky, obyčeji, církevními rituály, těžkým bídným životem v souladu s nesmlouvavou přírodou, ale i radostí ze života jeho skromných, svérázných a dobrosrdečných obyvatel.

Zaslouženě byly všechny soubory, zpěváci i hudebníci, odměněny dlouhým potleskem nadšeného a dojatého obecenstva. Nutno závěrem zmínit, že celým koncert příjemným slovem provázela paní Stanislava Bílková, přivítání v úvodu patřilo P. ThLic. Marku Kardaczyńskemu. 

 

Všem protagonistům ještě jednou děkujeme za krásný vánoční zážitek
a těšíme se na dalších koncertech naviděnou!

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z NOVOROČNÍHO KONCERTU VELKOPAVLOVICKÝCH SOUBORŮ 
v kostele Nanebevzetí Panny Marie otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

05-01-2013-BK