Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Novoroční klavírní koncert s besídkou slečny učitelky Elišky Vomáčkové

V pátek 13. ledna 2017 uspořádala učitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice slečna Eliška Vomáčková klavírní koncert, na kterém její žáci předvedli vše, čemu se naučili v prvním pololetí probíhajícího školního roku.

Klavíristky a klavíristé od 1. ročníku I. stupně až po 4. ročník II. stupně ZUŠ zahráli lidové písně, koledy, skladby renomovaných autorů i klavírní úpravy hitů, které si žáci sami zvolili.

Slečna učitelka Vomáčková byla ještě nedávno sama žákyní ZUŠ a nyní studuje již druhým rokem na Janáčkově akademii múzických umění v Brně hru na klavír a na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži sólový zpěv. Vyučuje se zájmem, své žáky má velmi ráda a je to na její práci vidět a hlavně slyšet. Na závěr koncertu paní učitelka všechny přítomné potěšila svým brilantním klavírním přídavkem.

Ředitelka ZUŠ Milena Karberová poděkovala své bývalé žákyni, slečně učitelce Vomáčkové za její práci, popřála jí mnoho studijních i pedagogických úspěchů a zdůraznila fakt, že učitel ZUŠ musí umět vyučovat žáky všech věkových kategorií od 5 až do 18 let.

Text: Milena Karberová, ředitelka Základní umělecké školy Velké Pavlovice / Foto: Milena Karberová & Miroslava Poštolková / 16.1.2017

ZUŠ * Novoroční klavírní koncert slečny učitelky Elišky Vomáčkové