Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Noví čeští autoři a autorky

Nové knihy v Městské knihovně Velké Pavlovice byly zakoupeny v rámci akce vypsané vydavatelstvím MOBA v Brně. Toto nakladatelství je prioritně zaměřeno na české autory, je například domovských nakladatelstvím Vlastimila Vondrušky, Jana Bauera či Nadi Horákové nebo věry Fojtové, které pravidelní čtenáři velmi dobře znají.
V nabídce se však nyní objevují nová jména, autorů a autorek, zaměřených na romány ze současného života - Jarmila Pospíšilová, Jitka Prokšová,Jaroslava Černá. Představuje se i nový autor Václav Gruber s knihou Druhý dech chromého koně, který nabízí dosud chybějící mužský pohled na život současné střední generace. Městská knihovna již v srpnu nabídla čtenářům jeho první knihu Zastřelte toho chromého koně. Obě díla představují ne příliš optimistický, zato pravdivý pohled na současnou  realitu. Nabídku pak vyrovnávají romantické knihy Nicole C. Vosslerové.

Městská  knihovna se těší na návštěvu svých čtenářů, kterým může současně nabídnout také více než 50 novinek zapůjčených z výměnného fondu.

Seznam knižních novinek ZDE.

Dana Růžičková

 

09-10-2012 RD