Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové mapy města. U nás zaručeně bez bloudění

Město Velké Pavlovice v úzké spolupráci s místním Turistickým informačním centrem vyrobilo a do terénu důmyslně umístilo dvě zbrusu nové aktualizované cykloturistické mapy města Velké Pavlovice. Naleznete je na dvou snad nevytíženějších křižovatkách cyklistických a pěších turistických tras.

První z nich našla své stanoviště na úplném konci ulice Zelnice, při výjezdu z města směrem k obci Starovičky, v bezprostřední blízkosti nového cykloturistického občerstvení Bistro v trávě. Právě v tomto bodě se kříží tři cyklostezky - Krajem André, Modré Hory a Moravská vinná stezka s jednou turistickou trasou Klubu českých turistů pro pěší zeleného značení. 

Pro vizualizaci umístění mapy v terénu (Zelnice) * klikněte na mapu ZDE

Na druhou mapu narazíte, pokud se vypravíte ven za hranice města, směrem k obci Němčičky. Nainstalována byla do prostor odpočinkového místa u Horáčkova křížku, který se nachází na křižovatce dvou cyklostezek – Modré Hory s Moravskou vinnou stezkou, dále tímto místem prochází naučná stezka Zastavení v kraji vína a meruněk. 

Pro vizualizaci umístění mapy v terénu (Horáčkův křížek) * klikněte na mapu ZDE

Při pohledu do map se tedy můžete rozhodnout, kam se budete při svých toulkách a výletech ubírat a pokud se v mapách umíte orientovat, rozhodně nezabloudíte. Pro toho, kdo by si nebyl při bedlivém zkoumání mapy zcela jist kde právě stojí, jsme obě mapy vybavili praktickou pomůckou. Jedná se o červenou šipku - nepřehlédnutelnou samolepku s nápisem „Zde se nacházíte“ mířící přesně do místa v mapě, kde se nacházíte 😉 👍!

Takže, hurá DO i Z Velkých Pavlovic, na kole či pěšky, hlavně bez bloudění.
Přejeme Vám šťastnou cestu a vždy správný směr!

Město Velké Pavlovice * Nové cykloturistické orientační mapy města Velké Pavlovice

Text: Karolína Bártová, referentka Turistického informačního centra Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová / 23.5.2022