Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové knihy - v Měsíci čtenářů jenom to nejlepší

Sadu nových knih zařazuje v této době do nabídky čtenářům Městská knihovna Velké Pavlovice. Jsou to knihy z nakladatelství Flétna v Ústí nad Orlicí, z internetových obchodů Knihkupectví Jasminka v Kralicích na Hané a Knihkupectví Vašíček v Břeclavi, z nabídky zlevněných knih i z daru Moravské zemské knihovny v Brně v rámci projektu Česká knihovna.

Tentokrát jsme mysleli na nejmenší čtenáře a nakoupili pro ně sadu leporel s auty, letadly a nákladními auty z dílny Disney Enterprises. Ta jsme doplnili tituly dobrodružné, humoristické i romantické literatury pro starší děti. Z nakladatelství Flétna přibyly nové knihy s náboženskou tématikou, z naučných pak ještě vlastivědné, psychologické i historické knihy.

Beletrie je složena z knih pro všechny naše čtenáře tak, aby si každý našel svého oblíbeného autora. Z českých autorů připomínáme aspoň Bauera, Besserovou, Březinu, Cimického, Ciprovou, Češku, Fojtovou, Javořickou, Matyášovou, Pittnerovou, Stínila či Viewegha. Ze zahraničních autorů oblíbené spisovatele Cobena, Coleovou, Chadwickovou, Hayderovou, Palmera, Robertsovou, Steelovou, Urbaníkovou. Nově jsme pro milovníky detektivek nakoupili sadu detektivních thrillerů spisovatele Henninga Mankella, který patří ke světové špičce.

Čtenáři se mohou těšit na novou službu, kterou knihovna právě připravuje: na webových stránkách knihovny budou postupně zveřejněna jména nejoblíbenějších spisovatelů a celkové přehledy vydaných knih, aby byla usnadněna orientace v díle autora.

 

Pro otevření seznamu nových knih klikněte ZDE

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


22-03-2016 PV