Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové knihy po prázdninách

Městská knihovna Velké Pavlovice zařadila koncem září do svého fondu netrpělivě očekávané novinky, které jsou jednak z kamenného Knihkupectví Vašíček Břeclav, jednak z Mahenovy knihovny v Brně v rámci projektu Česká knihovna, dále z nabídky novinek vydavatelství Moravská Bastei Brno i z vydavatelství spisovatelky Táni Kubátové.

Vyšla nová historická detektivka Vlastimila Vondrušky, nová sbírka povídek Michala Viewega, historické romány Hany Whitton, Hany Marie Körnerové či Zuzany Koubkové, humoristické novely Marcely Mlynářové nebo Barbory Šťastné, nové romány vyšly oblíbeným současným českým a slovenským autorkám Aleně Jakoubkové, Táně Keleové-Vasilkové, Janě Benkové, Kataríně Gillerové i Táně Kubátové. Novou knihu vydala také stále oblíbenější spisovatelka Alena Mornštajnová. 

Do fondu přibyly klasické detektivky Nadi Horákové, Radky Třeštíkové, Dominika Dána, Henninga Mankella, Jo Nesböa, Mary H. Clarkové i Patricie Cornwellové. Netrpělivě byly očekávány nové knihy Sharon Boltonové, Michaela Bussiho, Jamese Pattersona, Jamese Rollinse, Nory Robertsové, Daniely Steelové, Liane Moriatyové i Tima Weavera.

Čtenářským objevem roku se pro nás stal spisovatel Hans Rath a jeho dva filozofické a přitom velmi vtipné romány „A Bůh pravil: musíme si promluvit!“ a pokračování „Ďábel je taky jenom člověk“. Překvapivým vydavatelským počinem je pokračování téměř 40 let starého kultovního hororu „Rosemary má děťátko“ spisovatele Iry Levina, které vyšlo pod názvem „Rosemary a její syn“.

Díky projektu Česká knihovna přibylo téměř 50 nových knížek pro dětské a mladé čtenáře. Máme radost především z celé řady zeměpisně výtvarných publikací slavného malíře a architekta Miroslava Šaška „To je…“

Seznam knižních novinek otevřete * ZDE

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 5.10.2017