Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové knihy opět čekají na své první čtenáře

Ani v měsíci listopadu nebude chybět nová várka knih pro čtenáře Městské knihovny. Velký výběr budou mít jak dospělí čtenáři, ať už mají rádi thrillery či oddechovou literaturu, tak i malí čtenáři anebo příznivci literatury faktu či záhadologie.

Příznivci Vlastimila Vondrušky se mohou těšit na hned dva ještě horké tituly Právo první noci a Historie zániku Evropy 1984-2054. A čtenáři Tima Weavera přivítají jeho poslední thriller Žena mého života. A koho strhl nevšední příběh románu Na dně autorky Rachel Caineové potěší jeho pokračování Proti proudu.

Opět jsme sáhly po osvědčených autorech jako jsou Jan Bauer, Steve Robinson se svou sérii genealogických románů (Smrtící hry), Wilbur Smith (román Kobaltové moře), Nora Robertsová či Jodi Picoultová ( Záblesk života) a Liane Moriarty (Úplně cizí lidé). Nechybí ani tolik čtené detektivní romány ať od Naděždy Horákové či dalších českých či světových autorů.

Čtenářky mající v oblibě historické romance snad potěšíme novými tituly od Oldřišky Ciprové, Hany Whittonové a Phillipy Gregory. Na přání jsme také doplnily ženské romány z islámského světa od autorek Mirky Manákové a Tanyi Valkové. Příznivci záhad Arnošta Vašíčka se mohou začíst od novinky České tajemno, ke kterému jsme rovnou vzaly i další tituly tohoto oblíbeného autora.

Při výběru knih jsme byli stejně štědří i při výběru knih pro děti a mládež. Více než třicet knih jsou plné poníků či jednorožců, cestování v čase či vesmíru a v vynálezů. Za zmínku určitě kniha Dědečku, vyprávěj o světě – další v řadě knih o etiketě pro děti z pera Ladislava Špačka. No, přijďte si do knihovny. Ty nejmenší si ale většinou vybírají očima z nabídky novinek na stolech. A pro ty, co hledají určité autory, těm poslouží seznam níže.

Seznam knih ZDE

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 14.11.2019