Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové knihy na druhou polovinou prázdnin

Knižní novinky letošního léta nabízí autobiografický román Královna Alžběta II., nejnovější knihu od Vlastimila Vondrušky i spousty interaktivních leporel pro úplně nejmenší děti.

Městská knihovna Velké Pavlovice je totiž místem, kde se potkávají všechny generace obyvatel, a to nejen našeho města. A tomu i přizpůsobujeme nákupy nových knih do fondu. Nejvíce žádané jsou opět detektivní romány a thrillery, takže nákupy novinek Zatmění (Jo Nesbo), Vraní oko od Michaely Klevisové, Otázka viny (Jorn Lier Horst) či Námořní bouře (Andrew Mayne) byly jasnou volbou.

Stejně čtivé jsou romány z českých luhů a hájů – českou beletrii zastupují například knihy Černá lilie, novinka od Vondrušky, Znič to jméno – psychologický román s detektivní zápletkou od Jany Jašové, Tsunami (Karin Krajčo Babinská), Svatojánské ořechy (Lenka Chalupová) či Neplakej, vrátím se pro tebe od Jaroslavy Černé.  A také Deník Věrky Kohnové od Jany Poncarové, velmi oblíbené spisovatelky našich čtenářek, která nám již přislíbila besedu v našem městečku na jaro 2024.

V dětském oddělení jsme se tentokrát zaměřili na úplně malé děti, takže se mohou společně s rodiči těšit na prosťáčkové pandí či kontrastní leporelo pro ty nejmenší děti, anebo leporela s okýnky, táhly a dalšími posunovacími interaktivními prvky.

To jsou ale jen náhodně vybrané tipy z celé škály desítek nových knih, jež všechny najdete v přiloženém seznamu ZDE nebo ve fotogalerii.

A že k nám ještě do knihovny nechodíte? Tak to je nejvyšší čas to změnit! Zastavte se podívat a nebudete litovat a garantuji vám, že neodejdete s prázdnou…

Městská knihovna * Nové knihy na druhou polovinou prázdnin

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice / 25.7.2023