Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Nové biocentrum Zahájka má být hotové do roka

Napsali o nás - Břeclavský deník, 30. 5. 2011 - Již za pár týdnů začne na severním okraji Velkých Pavlovic stavba nového biocentra. Nachází se v místě, kam původně zasahovalo takzvané Kobylské jezero, v trati zvané Horní rybník. Má pomoci zlepšit životní prostředí a oživit krajinu v okolí vinařského městečka.

„Jedná se o úpravu osmi a půl hektaru trvale podmáčené plochy, která není vhodná pro zemědělské využití. Vznikne zde nová vodní plocha o výměře více než tři a půl hektaru s hloubkou vody do dvou metrů. Počítáme i s vysazením nové zeleně a soustavou tůněk pro rozvoj rozmanité flory a fauny,“ popsal starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka.¨

Biocentrum Zahájka má podpořit snahu o udržení vody v přírodě a zlepšit životní prostředí v extravilánu města. Budou u něj i informační panely popisující život v mokřadech a tamní faunu. Dodavatel stavby vzejde z výběrového řízení, smlouva by mohla být podepsána už do měsíce. S dokončením biocentra se počítá do června roku 2012.

Celkové náklady se mají pohybovat kolem třináct milionů korun. Převážnou část zaplatí Evropská unie, a to z programu optimalizace vodního režimu krajiny.

Autor:
Michal Šupálek

http://breclavsky.denik.cz


 

01-06-2011 PV